השוואה בין אחסון VPS ואחסון שיתופי

השוואה בין אחסון VPS ואחסון שיתופי

[aivoov_player]

השוואה בין אחסון VPS ואחסון שיתופי >> מכיוון ששרת לאחסון אתר אינטרנט הוא דבר יקר הדורש תשתיות פיזיות ותחזוקה שוטפת, מעטים הם אתרי האינטרנט המחזיקים שרתים בפני עצמם. השוואה בין אחסון VPS ואחסון שיתופי GPR

הקדמה

ניתן להניח כי בנקים גדולים וחברות כמו פייסבוק או נטפליקס מחזיקות שרתים משל עצמם, אך עבור רוב אתרי האינטרנט (אפילו אלו המסחריים) בדרך כלל לא משתל להחזיק שרת משל עצמם ולכן הם מחפשים פתרונות וחבילות אחסון.

חברות אחסון האתרים מציעות חבילות שונות ברמות מחירים שונים, אך אם נשים לב נראה שהחבילות מתחלקות לשני סוגים: אחסון שיתופי ואחסון VPS.

מהן בעצם החבילות השונות ומהם ההבדלים ביניהם? על זה ועוד במאמר הבא.

אחסון שיתופי הוא חבילת אחסון בה מקצים לאתר שלכם מקום בשרת, או ליתר דיוק בדיסק הקשיח שלו.

נסו לדמיין מחשב גדול עם הרבה מקום בדיסק הקשיח ועליו מאוחסנים הרבה אתרי אינטרנט שונים. בכל רגע נתון גולשים מתחברים לאתרי האינטרנט והשרת פועל ומתאמץ לעבד את כל המידע היוצא והנכנס לטובת כל האתרים.

אך משאביו של אותו השרת מתחלקים בין כל האתרים; מספיק שרק אחד האתרים יהיה עמוס בתנועה ומייד כולם משלמים את המחיר.

מה-ההבדלים-בין-סוגי-אחסון-השונים
מה ההבדלים בין סוגי אחסון השונים

אמנם המחיר הוא זול כי חבילות אחסון שיתופיות הן הזולות ביותר, אך תפקוד האתר יורד. כאשר האתר שלכם לא זז הגולשים בורחים וזה הדבר האחרון שאתם רוצים.

אם יש לכם בלוג ללא שום פעילות עסקית, זה אולי לא ממש מפריע לכם, אך אם אתם רוצים לנהל קידום אורגני באתר ופעילות עסקית רצינית אתם חייבים אתר תקין, מתפקיד ושמגיב מהר אם האתר שלכם דורש הרבה משאבים והוא גם בעל תנועה רבה, אתם לא יכולים להסתפק באחסון שיתופי.

הפתרון המוצע לאתרים אשר הקף פעולתם הוא גדול מידי בשביל אחסון שיתופי, אך קטן מידי בשביל שר ייעודי הוא אחסון VPS; אחסון VPS הוא אחסון על שרת וירטואלי פרטי. בתוך השרת הפיזי מקצים מספר משאבים ויוצרים מכונה וירטואלית – זהו השרת הווירטואלי ויש לו משאבים של מעבד וזיכרון השמורים רק לו.

גם כאשר תהיה פעילות גבוהה באתרים האחרים, עדיין מובטחת לו אותה רמת ביצועים וזהו אחד מהיתרונות הגדולים של אחסון וירטואלי פרטי.

חישבו על זה כמו כביש פקוק השומר נתיב פנוי לתחבורה ציבורית. אך זהו לא היתרון היחידי; שרת וירטואלי פרטי מאפשר הרבה יותר חופש למפעילי האתר, דבר חשוב לאתרים מקצועיים אשר רוצים לעבוד עם מערכת ההפעלה שלהם, מערכות ההגנה ועוד. שרת וירטואלי פרטי מאפש לכם לנהל את השרת בצורה עצמאית כאילו זה ממש שרת אחר.

השוואה בין אחסון VPS ואחסון שיתופי מאת GPR

דרגו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *