גוגל בארד מגיע, Bard-Ai רוצח צ'ט GPT-3 כבר כאן

bard-ai

גוגל מציגה את Bard מתחרה ChatGPT: הנה הדרך לקבל את הגישה אל בארד וכיצד הוא עובד.

גוגל הכריזה על Bard, מתחרה ChatGPT המשתמש במודל השפה של גוגל – מודל שפה עבור יישומי דיאלוג (LaMDA). ההצהרה מגיעה ימים ספורים לאחר שמנכ"'"ל גוגל, סונדאר פיצ'אי, פירט את התקדמות החברה במהלך שיחת רווחים.

לפני השיחה, הנהלת גוגל התייחסה ל-ChatGPT כ'קוד אדום' מכיוון שהפלטפורמה המופעלת על ידי בינה מלאכותית קיבלה תגובה חיובית ממשתמשים בכל רחבי העולם. גוגל אמרה בפוסט בבלוג שהיא הופכת את בארד לזמין ל'בודקים מהימנים' לפני שתהפוך אותה לזמינה באופן נרחב לציבור בשבועות הקרובים.

מה זה Google Bard? איך הוא מתפקד?

Google Bard הוא צ'אט בוט המופעל על ידי בינה מלאכותית שיכול להגיב לשאלות שונות באופן של שיחה, בדומה ל-ChatGPT.

לפי גוגל, בארד משתמש במידע מקוון כדי לתת תשובות טריות ואיכותיות. LaMDA, מודל השפה של גוגל הבנוי על Transformer, ארכיטקטורת רשת עצבית, הנמצאת בלב הצ'אטבוט של גוגל.

באופן מפתיע, ChatGPT מבוסס על מודל השפה GPT-3, המבוסס גם הוא על Transformer. Transformer נוצר בקוד פתוח על ידי Google Research בשנת 2017.

לפי כמה מהמומחים הצ'אט בוט מתפקד באופן לא מדויוק ומרבה לטעות.

LaMDA הניעה את בארד, התשובה של גוגל ל-ChatGPT: Sundar Pichai

גוגל הכריזה על Bard, מתחרה ChatGPT המשתמש במודל השפה של גוגל – מודל שפה עבור יישומי דיאלוג (LaMDA). ההצהרה מגיעה ימים ספורים לאחר שמנכ"ל גוגל, סונדאר פיצ'אי, פירט את התקדמות החברה במהלך שיחת רווחים. שגעון!

כיצד לגשת ל-Google Bard?

Google Bard אינו נגיש כעת לבדיקה ציבורית, אלא רק לאנשים נבחרים יש גישה. גוגל מייצרת "'"גרסת דגם קלת משקל של LaMDA"' שמשתמשת בהרבה פחות משאבי חישוב.

גוגל עבדה על מודל השפה שלה כבר זמן מה, אך התאגיד עצר את שחרורו לציבור בעקבות האשמות שהוגשו על ידי אחד מעובדיו.

גוגל בארד
גוגל בארד

שאלות נפוצות

האם יש אפליקציית אנדרואיד עבור ChatGPT?
כרגע אין אפליקציית Chat-GPT רשמית לטלפונים אנדרואיד.

כיצד לגשת ל-Google Bard?

Google Bard אינו נגיש כעת לבדיקה ציבורית, אך לאנשים נבחרים יש גישה. גוגל מייצרת "'"גרסת דגם קלילה יותר של LaMDA"'" שמשתמשת בהרבה פחות משאבי חישוב. גוגל עבדה על מודל השפה שלה כבר זמן מה, אך התאגיד עצר את שחרורו לציבור בעקבות האשמות שהוגשו על ידי אחד מעובדיו.

מה זה בארד צ'אטבוט?

מנכ"ל גוגל, סונדאר פיצ'אי, כינה את בארד "שירות ניסויי בינה מלאכותית בשיחות" המופעל על ידי Language Model for Dialogue Applications (LaMDA).

למה גוגל השיקה AI Bard??

בארד הוצג לנוחיותם הטובה יותר של המשתמשים. כמו בעבר, משתמשים יכולים לקבל מידע קשה בשפה פשוטה. לא רק זה, מידע רענן, איכותי ומדויק ניתן למצוא גם מהצ'אטבוט של גוגל. הצ'אטבוט החדש של גוגל הוכן והוצג תוך זמן קצר מאוד, כך שניתן לראות בו מתחרה של ChatGPT.

האם בארד יוכל להתחרות עם ChatGPT Ai?

גוגל, שידועה בדומיננטיות שלה בגזרת מנועי החיפוש, הודיעה גם על השקת צ'אט בוט מבוסס AI בשם Bard. הצ'ט בוט של גוגל יידע את המשתמשים על ידי מציאת התשובות העדכניות והאיכותיות וזה אומר שכלי הבינה המלאכותית העדכנית של גוגל יכול לתת למשתמשים מידע על האירועים האחרונים. ChatGPT בדרך כלל נותן את המידע עד 2021 כראוי ומתקשה לגבי המידע העדכני ביותר מכיוון ש-ChatGPT הוכשר על נתונים עד 2021. Bard מופעל על ידי LaMDA (מודל שפה ליישומי דיאלוג) שפותח על ידי גוגל והוא מודל שפה עצבית Convolutional Neural Language .

chat gpt
lamda

לגוגל היסטוריה ארוכה של שימוש בטכנולוגיות AI לשיפור חווית החיפוש עבור מיליארדי אנשים. BERT, אחד מדגמי הרובוטריקים הראשונים שלהם, היה פורץ דרך בהבנת נבכי השפה האנושית. לפני שנתיים, גוגל הציגו את MUM, שהיא טכנולוגיות בינה מלכותית החזקה פי 1,000 מ-BERT ובעלת הבנה ברמה הבאה והרב-לשונית של מידע שיכולה לבחור רגעי מפתח בסרטונים ולספק מידע קריטי, כולל תמיכה במשבר וביותר שפות.

כעת, טכנולוגיות הבינה המלאכותית החדשות ביותר בענקית הטכנולוגיה הן- LaMDA, PaLM, Imagen ו-MusicLM – מתבססות על זה, ויוצרות דרכים חדשות לחלוטין לתחום המידע, השפה, התמונות, וידאו ואודיו. בגוגל עובדים נמרצות כדי להביא את ההתקדמות העדכנית ביותר של AI לתוך המוצרים שלהם, בדגש על מנוע החיפוש.

אחת ההזדמנויות המרגשות ביותר היא כיצד בינה מלאכותית יכולה להעמיק את ההבנה במידע ולהפוך אותו לידע שימושי בצורה יעילה יותר – דבר שמקל על אנשים להגיע בדיוק למה שהם מחפשים ולבצע את מה שהם צרכים. כאשר אנחנו חושבים על גוגל, אנשים חושבים לעתים קרובות לפנות למונע חיפוש ולקבלת תשובות עובדתיות מהירות, כמו 'כמה קלידים יש לפסנתר?' אבל יותר ויותר אנשים פונים לגוגל כדי לקבל תובנות והבנה עמוקות יותר – כמו, 'האם קל יותר ללמוד את הפסנתר או הגיטרה, וכמה תרגול צריך כל אחד?' למידה על נושא כזה עשויה לדרוש מאמץ רב כדי להבין מה אתה באמת צריך לדעת, ולעתים קרובות אנשים רוצים לחקור מגוון רחב של דעות או נקודות מבט.

בינה מלאכותית יכולה להיות מועילה ברגעים אלה, ולסנתז תובנות לשאלות שבהן אין תשובה אחת נכונה. בקרוב, תראו בחיפוש תכונות המופעלות על ידי AI שמזקקות מידע מורכב ונקודות מבט מרובות לפורמטים קלים לעיכול, כך שתוכלו להבין במהירות את התמונה הגדולה וללמוד יותר מהאינטרנט: בין אם זה מחפש נקודות מבט נוספות, כמו בלוגים של אנשים שמנגנים גם בפסנתר וגם בגיטרה, או מתעמקי בנושא קשור, כמו שלבים להתחיל בתור מתחיל. תכונות הבינה המלאכותית החדשות הללו יתחילו להופיע בחיפוש Google בקרוב.

עוד חדשות בנושא

טעות ה AI Chatbot של גוגל מחקה 100 מיליארד דולר ממניות החברה, מדוע זה קרה?


עודכן: 9 בפברואר 2023 09:17 בבוקר
הצ'אטבוט ה-AI של גוגל עושה שגיאה עובדתית בהדגמה הראשונה, ומפרט את אניל סינגווי.

מה אתם חושבים על הצ'אטבוט החדש של גוגל? תכתבו לנו בתגובות…

דרגו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *