קידום באינסטגרם – מדריך לניהול דף עסקי ב IG

קידום באינסטגרם

קידום באינסטגרם: כיצד לייצר תוכן מרתק, להגדיל את מספר העוקבים שלכם ולעודד מעורבות באינסטגרם.

כולם, אבל ממש כולם, כולל חיות המחמד שלהם (!!), נמצאים במדיות החברתיות. וכן, כולם משמע גם עסקים.

אינסטגרם היא המדיה החברתית השנייה בגודלה, אחרי פייסבוק, עם מיליארד משתמשים פעילים בכל חודש, וכ-500 מיליון סטוריז חדשים בכל יום.

הגידול במספר המותגים שפיתחו נוכחות בפלטפורמה זינק משמעותית, וההערכה היא ש -71% מהעסקים בישראל משתמשים באינסטגרם. האם זה שווה את הזמן שלהם, והאם העסק שלכם גם צריך להיות בפלטפורמה? התשובה היא כן, והנה הסיבה למה:

 • באינסטגרם יש למעלה ממיליארד משתמשים פעילים בכל חודש ו-500 מיליון סטוריז חדשים מדי יום.
 • 5,000,000 משתמשים בכל חודש, רק בישראל.
 • 81% ממשתמשי אינסטגרם מעידים כי הם נעזרים בפלטפורמה למטרות מחקר מוצרים ושרותים.
 • אינסטגרם הוא האתר החמישי בגודלו בכמות הכניסות אליו בעולם.
 • כ -71% מהעסקים בישראל משתמשים באינסטגרם.
 • כמעט 45% מהמשתמשים באינסטגרם הם בין הגילאים 18 עד 44.
 • כ-90% ממשתמשי הפלטפורמה עוקבים באינסטגרם אחרי עסק אחד לפחות.
 • יותר מ -83% ממשתמשי אינסטגרם גילו מוצר או שירות חדש בפלטפורמה

נתונים חדשים: דוח מעורבות אינסטגרם

אינסטגרם כבר מזמן לא רק לשימוש אישי, זוהי פלטפורמה גלובלית המאפשרת למותגים לייחד את התוכן שלהם, להפוך אותו ליותר אישי, לגייס כישרונות חדשים, להציג מוצרים ולהעניק השראה לקהל שלהם.

יתר על כן, משתמשי אינסטגרם אינם רק פעילים בפלטפורמה, הם ממש נשואים אליה. כ-59% מהמשתמשים הפעילים בפלטפורמה מבקרים באתר מדי יום, ומבלים לפחות 7 שעות שבועיות בגלישה בתכנים ובאינטראקציה עם חברים ומותגים.

אינסטגרם יכולה גם לעזור לכם להגדיל את המודעות למותג ולהציג מוצרים חדשים. מדי חודש, 1.3 מיליון משתמשי אינסטגרם עוסקים בתוכן קניות. אינסטגרם מאפשרת לכם לקדם את המותג והמוצר שלכם בצורה ידידותית ואותנטית מבלי להזדקק לאסטרטגיות מכירות אגרסיביות.

אפילו עם כל הנתונים הסטטיסטיים האלה באינסטגרם, אתם עדיין לא בטוחים איך להתחיל. אנחנו יודעים שהפלטפורמה יכולה להיות קצת מאיימת בהתחלה, וזו הסיבה שיצרנו את המדריך הזה.

תוכלו למצוא את כל מה שאתם צריכים לדעת על שיווק באינטרנט בבלוג שיווק דיגיטלי שלנו.

למה קידום באינסטגרם?

היתרון העיקרי של אינסטגרם על פני פלטפורמות אחרות של מדיה חברתית הוא האופי הוויזואלי שלה. אם יש לכם עסק שמרוויח מהעיצוב של המוצר שלכם או אם יש לכם שירות שיש לו תוצאה סופית בולטת לעין, אינסטגרם היא הפלטפורמה הטובה ביותר להציג את התוכן הזה.

וידאו, תמונות והמחשה הם כולם תוכן נהדר שמתאים לפלטפורמת המדיה החברתית הזו, אבל האסטרטגיה השיווקית שלכם תקבע בסופו של דבר איזה סוג תוכן לפרסם ובאיזו תדירות. קביעת אסטרטגיה לפני צלילה ישר לתוך פלטפורמת מדיה חברתית חדשה, לא משנה עד כמה היא יעילה עבור העסקים של כולם, תשמור אתכם ממוקדים ביעדים שלכם, והכי חשוב – בקהל שלכם.

בנו אסטרטגיית קידום באינסטגרם

ניהול דף אינסטגרם
ניהול דף אינסטגרם
 • הגדירו את היעדים שלכם לאינסטגרם
 • קבעו את קהל היעד שלכם באינסטגרם
 • ערכו ניתוח תחרותי
 • הגדירו לוח זמנים לביצוע
 • בנו מותג עקבי באינסטגרם
 • הגדילו את בסיס העוקבים שלכם

עסקים רבים חשים לחץ להיות נוכחים בכל פלטפורמות המדיה החברתית ושוכחים מאסטרטגיה. אל תעשו את הטעות הזו.

מכיוון שאינסטגרם שונה מאוד מפלטפורמות חברתיות פופולריות אחרות, היא דורשת אסטרטגיית שיווק מובהקת. למדו כאן איך לפתח את הסגנון הייחודי של המותג שלכם.

1. הגדירו את היעדים שלכם לפרסום באינסטגרם

לפני שתתחיל לפרסם באינסטגרם, שאלו את עצמך (או את הצוות שלכם) דבר אחד: למה אתם באינסטגרם? עד כמה שהפלטפורמה פופולרית, התשובה שלכם לא צריכה להיות, "כי כולם כאן". כדי להצליח בטווח הארוך באינסטגרם, עליכם להגדיר מטרות ויעדים כך שתוכלו להצדיק את הזמן, האנרגיה וההשקעה הכספית שלכם.

אין כאן תשובה נכונה. אולי תרצו להשתמש בפיד שלכם באינסטגרם כדי לפרסם ולמכור את המוצרים שלכם ללקוחות, כמו Anthropologie (עסקים רבים של מסחר אלקטרוני ומוצרים פיזיים נמצאים באינסטגרם מסיבה זו בדיוק).

אולי אתם ממנפים את אינסטגרם כדי לשתף את הפורטפוליו שלכם על מנת שהעוקבים יוכלו לראות את המוצר (או השירות) שלכם בפעולה.

אולי אתם באינסטגרם פשוט כדי לבנות מודעות למותג על ידי פרסום ציטוטים מעוררי מוטיבציה ותמונות מהנות, כמו אחד הארגונים האהובים עלי, The Blurt Foundation.

אולי תרצו להשתמש באינסטגרם כדי לשתף תוכן שנוצר על ידי משתמשים כך שעוקבים יוכלו לראות אנשים אמיתיים משתמשים במוצר או בשירות שלכם כפי ש Orangetheory למשל עושים.

לא משנה מה הסיבה שלכם, הקפידו דבר ראשון להגדיר את היעדים שלכם עבור קידום באינסטגרם. ונחשו מה עוד? לאינסטגרם יכולות להיות מטרות מרובות– אתם יכולים לפרסם תמונות של מוצר תוך שיתוף תוכן שנוצר על ידי משתמשים (UGC). זה פחות קשור לסוג הפוסטים שאתם משתפים ויותר על הסיבה שאתם משתפים אותם. אם אתם יודעים למה, אתם יכולים לדעת איך למדוד את הביצועים שלכם ולהשתמש בכלים של קידום באינסטגרם (אנליטיקס).

2. קבעו את קהל היעד שלכם באינסטגרם

קבעו את הקהל אליו אתם רוצים להגיע לפני שתתחילו לשווק באינסטגרם. אם יש לכם אסטרטגיות שיווק אחרות, שאבו מהן את היעדים באינסטגרם כדי לשמור על עקביות. אל תשכחו לקחת בחשבון גורמים כמו גיל, מיקום, מין, הכנסה, תחומי עניין, מוטיבציות ונקודות כאב.

לא יודעים מאיפה להתחיל? עקבו אחרי אירועים פופולריים והאשטאגים הקשורים לעסק שלכם. תסתכלו מי משתמש בהאשטאגים האלה ועוסק בהם ובדקו את הפרופילים שלהם. אתם יכולים גם להסתכל על העוקבים של המתחרים שלכם.

3. ערכו ניתוח תחרותי

לאחר שתקבעו את קבל היעד שלכם באינסטגרם, בצעו ניתוח תחרותי כדי לראות מה מפרסמים משווקים אחרים בתחום.

אם אתם כבר מכירים את המתחרים המובילים של העסק שלכם ברשתות החברתיות, התחילו בבדיקת פרופילי האינסטגרם שלהם. אם לא, חפשו מונחים הקשורים לעסק ולתעשייה שלכם על מנת למצוא חשבונות דומים.

ערכו ביקורת מהירה של חשבונות קשורים כדי לראות אילו פוסטים מקבלים את המעורבות הגבוהה ביותר, באילו Hashtags פופולריים הם משתמשים, מה הכתוביות שלהם, באיזו תדירות הם מפרסמים ובאיזו מהירות הם צומחים. מידע זה יכולים לשמש אמת מידה כשאתם מתחילים להגדיל את החשבון שלכם.

בעת ביקורת התוכן של המתחרים שלכם, שימו לב לכל ההזדמנויות שהם עלולים להחמיץ. הוספת תוכן ייחודי לתמהיל תעזור לעסק שלכם להתבלט מהשאר.

4. הגדירו לוח זמנים לביצוע

יצירת לוח זמנים יכול לעזור לכם לחסוך זמן ולנהל את הנוכחות שלכם באינסטגרם. מלאו את היומן שלכם בכמה סוגי פוסטים באינסטגרם ותכננו מראש את הפוסטים, האשטאגים וזמני הפרסום שלכם.

היומן שלכם הוא גם מקום מצוין לתעד כל אירוע חשוב שאתם מעוניינים להדגיש בחשבון האינסטגרם של העסק, כגון השקת מוצרים חדשים או מבצעים מיוחדים. עם לוח זמנים לביצוע אתם יכולים לפקוח עין על הזדמנויות בזמן אמת ולמקסם את תהליך הקידום באינסטגרם.

5. בנו מותג עקבי באינסטגרם

תוכן אוטומטי או מנותק מבלבל את הקהל שלכם ויכול לגרום לכם לאבד עוקבים. כדי למנוע זאת, שמרו על אסתטיקת מותג עקבית בחשבון האינסטגרם שלכם.

קבעו איך זה יראה על ידי חשיבה על אישיות המותג שלכם. מהם ערכי המותג שלכם? איך הלקוחות והעובדים שלכם היו מגדירים את המותג שלכם? האם אתם נועזים, שובבים, גסי רוח או הרפתקנים?

ברגע שאתם קובעים את אישיות המותג, שפרו את התוכן כך שיהיה מותאם לאישיות שהגדרתם. אפשר לעשות שינויים בסכמת הצבעים המשמשת לתמונות העמוד.

אסתטיקת מותג לא חלה רק על עזרים חזותיים. שאפו לפרסם תמונות גם מתוך מחשבה על נרטיב המותג שלכם. הכללת סיפורים מרתקים בכתוביות שלכם יכולים להפוך את המותג שלכם לכזה המעורר חיבה וחיבור אצל קהל היעד שלכם.

לדוגמה, חברת רד בול כוללת שפע של תמונות וסרטונים עתירי אנרגיה שמוסיפים ומתאימים לסיפור המותג שלה.

6. הגדילו את בסיס העוקבים באינסטגרם

הגדלת העוקבים באינסטגרם דורשת השקעה של זמן ואנרגיה מצדכם. אתם עלולים להתפתות לקחת את הדרך הקלה ולרכוש עוקבים. אל תעשו את זה! רכישת עוקבים לא תגרום למעורבות, וזה באמת מה שאתם צריכים כדי להבטיח שהפוסטים שלכם ייראו (כמו כן, השינויים האחרונים ב-API של אינסטגרם ימחקו אוטומטית את העוקבים האלה!).

הנה מה שאתם יכולים להתמקד בו כדי לבנות עוקבים בדרך הנכונה.

 • ודאו כי שם המשתמש שלכם ניתן לזיהוי וחיפוש. אם אנשים לא יכולים למצוא אתכם, הם לא יכולים לעקוב אחריכם! מלאו את הביוגרפיה שלכם. זה הדבר האחרון שמישהו רואה לפני שהוא מחליט לעקוב אחריכם, אז הקפידו לכלול מי אתם ומה אתם עושים.
 • לאחר שהפרופיל שלכם עבר אופטימיזציה (עליו דיברנו בסעיף זה), התחילו לפרסם. זה רעיון טוב לאכלס את הפיד שלכם בעשרה עד 15 פוסטים לפני שאתם באמת מתחיל למשוך אנשים. אם משתמשים מבקרים בפרופיל שלכם ומוצאים אותו ריק, הם כנראה לא יעקבו אחריכם.
 • לאחר מכן, התחילו לעקוב אחר חשבונות שמעניינים אתכם וקשורים לעסק שלכם. חשבו על אינסטגרם כמו קהילה וחפשו עסקים אחרים באזור שלכם או משפיענים שעשויים ליהנות מהמוצר או השירות שלכם. כשאתם עוקב אחר חשבונות, אינסטגרם תציע חשבונות קשורים שאתם יכולים לעקוב אחריהם גם.
 • אחרי שאתם עוקבים אחר חשבון, צרו אינטראקציה עם התוכן שלו. זוהי הדרך הטבעית ביותר למשוך תשומת לב לחשבון האינסטגרם מבלי להיות ספאמי. כאשר אתם עוקבים אחר חשבון או מתקשרים איתו, בעל החשבון יקבל הודעה. הוא יכול לנצל את ההזדמנות, לבדוק את החשבון, להתחיל לעקוב אחריכם ולהציע שיתופי פעולה באופן אישי. העריכו תמיד את העוקבים באינסטגרם על ידי תגובה להערות שלהם ועיסוק בתוכן שלהם.
 • עודדו אחרים לנצל את התוכן שאתם מפרסמים. הזמינו שגרירי מותג ומובילי דעת קהל לשתף את החשבון באמצעות שיתופי פעולה עם חשבונות דומים בכל הרשתות החברתיות.

ניהול דף אינסטגרם

לאחר שתקימו בסיס עוקבים ייעודי, תוכלו להתחיל להמיר את העוקבים האלה ללקוחות משלמים. הנה כמה אסטרטגיות.

 • מבצעים: מבצעים, הנחות, BOGOs והצעות אחרות הם דרך מצוינת לקדם מכירות בפעם הראשונה עם קהל האינסטגרם . הקפידו לכלול את מה שהעוקבים בצריכים לעשות כדי לקבל את ההצעה, וציינו מועד אחרון ליצירת תחושת דחיפות.
 • תחרויות: איזו דרך טובה יותר להפוך מישהו ללקוח מאשר לתת לו לנסות את המוצר שלכם? הפעילו תחרויות שמחייבות מישהו לעקוב אחר החשבון שלכם או לפרסמו עם האשטאג כדי להיכנס.
 • צדקה: 81% מבני המילניום מצפים מחברות להתחייב לציבור לצדקה. פעולה זו יכולה לבנות זיקה למותג שלכם ולעזור להפוך עוקבים ללקוחות. לדוגמה, Gap שיתפה פעולה עם The Global Fund כדי לסייע במלחמה באיידס באפריקה. מאז 2006, היא סייעה לגייס למעלה מ-130 מיליון דולר.
 • טיזרים: אינסטגרם היא פלטפורמה מצוינת להראות לקהל שלכם הצצה למוצרים חדשים לפני שהם יהיו זמינים. אמנם אינכם רוצים לשלוח ספאם בעדכונים של העוקבים עם תמונות מוצר בלבד, אבל כמה תמונות יכולות ליצור התרגשות.
 • השקות חיות: שקלו להציג מוצר או שירות חדש באמצעות Instagram Live. לאחר מכן, הניע את המשתמשים לרכישה על ידי הכללת קישור רכישה בביוגרפיה שלכם.

כמו כן, אל תשכחו למנף את הקישור בביוגרפיה שלכם באינסטגרם, כמו גם את הבולטים בסיפור שלכם באינסטגרם , שכן אלה יכולים לחבר עוקבים לאתר, לבלוג ולעמודי המוצר שלכם.

לבסוף, הקפידו לקדם את האינסטגרם שלכם בערוצים אחרים. כלול כפתור שיתוף חברתי באינסטגרם באתר שלכם ושתף את האינסטגרם שלכם בפלטפורמות חברתיות אחרות. לפעמים הדרך המהירה ביותר להשיג יותר עוקבים היא פשוט לבקש אותם!

כיצד ליצור חשבון אינסטגרם עסקי

לפני שנתחיל, חשוב לציין כי אינסטגרם מיועדת לתוכן של הרגע. כדי להישאר רלוונטי בקרב הקהל שלכם, תצטרכו להשקיע את המשאבים הנדרשים כדי לפרסמו באופן קבוע.

הדרך הטובה ביותר לשמור על מעורבות העוקבים בדף היא לשמור על פרופיל האינסטגרם שלכם מעודכן. להלן, נצלול כיצד לבנות ולתחזק פרופיל אינסטגרם מצליח.

אם עדיין אין לכם אותה, הורידו את אפליקציית אינסטגרם מחנות האפליקציות או Google Play. אתם יכולים לצפות בתוכן באתר האינטרנט של אינסטגרם, אבל אתם לא יכולים להעלות אותו דרך שולחן העבודה שלכם. תצטרכו את האפליקציה בשביל זה.

שלב 1: פתח את אפליקציית אינסטגרם ולחצו על הירשם עם אייפון או אימייל

כשתפתח את אפליקציית אינסטגרם, יהיו לכם שתי אפשרויות ליצירת חשבון אינסטגרם עבור העסק שלכם – התחבר עם פייסבוק או הירשם בטלפון או בדוא"ל. הקפידו להירשם עם אימייל עסקי כדי שפרופיל האינסטגרם שלכם לא יהיה מקושר לחשבון הפייסבוק האישי שלכם. (סמוך עלינו, אתם לא רוצים לעשות את זה!)

שלב 2: הזן את פרטי החשבון שלכם.

תחת שם מלא, הזן את שם העסק האמיתי שלכם כדי שהפרופיל שלכם יהיה מזוהה למבקרים. השם הזה הוא מה שמוצג בפרופיל שלכם; זה לא שם המשתמש של החשבון שלכם (או הידית, עבור האנשים האלה בטוויטר).

שלב 3: בחרו שם משתמש.

שם המשתמש הוא שם ייחודי לפרופיל שלכם ומאפשר לחשבונות אחרים לתקשר עם המותג שלכם. שם המשתמש של GPR הוא @glrotem.

בחרו שם משתמש שניתנו לזיהוי וקל למצוא אותו. אם שם העסק שלכם תפוס, נסו לשמור את החלק הראשון של שם העסק שלכם בשם המשתמש שלכם. הערה: אתם יכולים לעדכן את שם המשתמש שלכם מאוחר יותר בהגדרות החשבון, אז אל תדאגו אם תרצה לשנות אותו בעתיד.

אופטימיזציה של חשבון האינסטגרם שלכם

לאחר שהגדירות את היסודות של חשבון האינסטגרם שלכם, הגיע הזמן לבצעו אופטימיזציה שלו. בצעו את השלבים הבאים כדי לייצר פרופיל שאנשים ירצו לראות בפיד החדשות שלהם מדי יום.

שלב 4: בחרו תמונת פרופיל. 

תמונת הפרופיל שלכם היא הרושם הראשוני שלכם על מבקרים חדשים. מסיבה זו, שמור על התדמית שלכם עקבית עם המיתוג והסממנים החזותיים שלכם.

שקלו להשתמש בלוגו שלכם או בתמונה מוכרת אחרת. תמונות פרופיל אינסטגרם נחתכות אוטומטית לעיגול, אז השאירו מקום מסביב לפינות התמונה שלכם.

שלב 5: הבא – הביוגרפיה שלכם באינסטגרם. 

לביוגרפיה של אינסטגרם יש מקסימום 150 תווים, כך שהמטרה שלכם כאן היא סיכום ישיר ותמציתי של מי אתם ומדוע אנשים צריכים לעקוב אחריכם. ספר לקהל שלכם על העסק שלכם באמצעות רמז לאישיות. הביוגרפיה של אינסטגרם אינה ניתנת לחיפוש, אז אל תדאגו לגבי מילות מפתח או hashtags (עליהם נעסוק יותר בהמשך).

בביוגרפיה שלכם, אתם יכולים לעודד משתמשים לבצעו פעולה ספציפית, כגון שימוש בהאשטאג מסוים או ביקור באתר שלכם. הביוגרפיה שלכם היא המקום היחיד שבו תכלו להציג כתובת אתר ניתנת ללחיצה ולהוביל תנועה לאתר חיצוני.

מסיבה זו, נהוג שעסקים מעדכנים את כתובת האתר המוצגת שלהם כך שתתאים לפוסט האחרון שלהם. אם תחליטו להוסיף קישור, הקפידו להשתמש במקצר קישורים כמו  Bitly, Goo.glאו Linktr.ee כדי למנוע מהפרופיל שלכם להיראות עמוס. כתובות URL במעקב גם עוזרות לכם להבין טוב יותר את כמות התנועה שאינסטגרם מובילה לאתר שלכם.

טיפ מקצועי: לעריכות עתידיות, לחצו על הלחצן ערוך פרופיל בפרופיל שלכם כדי לשנות את התמונה, השם, שם המשתמש, הביוגרפיה וכתובת האתר שלכם.

ניהול הגדרות עמוד האינסטגרם

לבסוף, בואו נסקור את הגדרות החשבון. בחלק זה, תוכלו לעדכן את פרטי הקשר, הגדרות הפרטיות ועוד.

שלב 6: התאימו את ההגדרות שלכם.

לחצו על שלושת הקווים בפינה השמאלית העליונה של הפרופיל שלכם, ולאחר מכן לחצו על הגדרות בתחתית החלון. (תחת שם המשתמש שלכם, תראה כמה קישורים שנעסוק בהמשך.)

בתוך ההגדרות שלכם, תכלו לעשות דברים כמו לשנות את הסיסמה שלכם, לראות פוסטים שאהבתם, להפעיל התראות ועוד הרבה יותר . הנה כמה דברים שכדאי לבדוק מיד.

נהלו את הגדרות הסיפור שלכם – שם תכלו לנהל מי יכולים לראות ולהשיב לסיפורי האינסטגרם שלכם (עליהםנ דון בהמשך). אנו ממליצים לאפשר לכל העוקבים בעמוד לראות ולהגיב לסטורי שלכם כדי להגביר את המעורבות במותג. ההגדרות שלכם, לחצו פרטיות > סיפור כדי לגשת לפקדי הסיפור שלכם. (תכלו לגשת לזה גם על ידי לחיצה על סמל גלגל השיניים בפינה השמאלית העליונה בעת פרסום סיפור.)

עברו לחשבון מקצועי – זה מאפשר לכם לזהות את הפרופיל שלכם כפרופיל עסקי. תכונת הכלים העסקיים של אינסטגרם מקלה על משתמשים לייצר איתך קשר, מספקת לכם תובנות מעמיקות ומאפשרת לכם לקדם את התוכן שלכם. לעסק שלכם חייב להיות דף עסקי בפייסבוק כדי לעבור לפרופיל עסקי באינסטגרם. מההגדרות שלכם, לחצו חשבון > עבורו לחשבון מקצועי כדי לגשת לתכונות אלה.

עבור לחשבון עסק או יוצר — בחרו בהגדירה זו, היכנס לפייסבוק ואפשר לאינסטגרם לנהל את הדפים שלכם. בחרו דף פייסבוק כדי להתחבר לפרופיל האינסטגרם שלכם. (עליכם להיות מנהל דף פייסבוק כדי לחבר בין שתי הפלטפורמות.)

אינסטגרם תייבא אוטומטית מידע רלוונטי מדף הפייסבוק שלכם כדי שתכלו לערוך. כעת יש לכם פרופיל עסקי באינסטגרם. אל תשכחו להשתמש בתכונות שמגיעות עם סוג זה של חשבון כמו תובנות פרופיל.

חשבון פרטי – כאן תכלו לשנות את הפרופיל שלכם מציבורי לפרטי. אינסטגרם תגדירו באופן אוטומטי את הפרופיל שלכם לציבורי – אנחנו לא ממליצים לשנות אותו! כעסק, תרצה שהמשתמשים יראו את הפוסטים שלכם ויעקבו אחרי העסק שלכם ללא שום מכשולים. בהגדרות שלכם, לחצו על פרטיות > פרטיות חשבון ותוודאו שזה כבוי.

הערות — הגדירוה זו מאפשרת לכם להסתיר הערות עם מילות מפתח או ביטויים מסוימים. כדי לעשות זאת, עליכם להזין את המילים והביטויים הספציפיים להגדרות האינסטגרם שלכם ולהפעיל את התכונה. קבלת תגובות היא מרגשת ומעודדת, אבל הערות מסוימות עשויות לסתור את ערכי המותג או לפגוע בקהל שלכם. מההגדרות שלכם, לחצו פרטיות > הערות כדי לעדכן אותן.

הוספת חשבונות אינסטגרם נוספים – הוסיפו עד חמישה חשבונות ועבור ביניהם מבלי להיכנס ולצאת. תכונה זו גם מאפשרת לכם להתחבר למספר אנשים לחשבון בו-זמנית. כדי להוסיף חשבון, לחצו הוספת חשבון בתחתית ההגדרות שלכם. הזן את שם המשתמש והסיסמה של החשבון שברצונך להוסיף. כדי לעבור בין חשבונות, עבור לפרופיל שלכם והקישו על שם המשתמש שלכם בחלק העליון של המסך. בחרו את החשבון שאליו תרצה לעבור.

המדריך לקידום ביוטיוב

קידום ממומן באינסטגרם ושיתוף פוסטים

כעת לאחר שיצרתם וביצעתם אופטימיזציה לחשבון האינסטגרם שלכם, הגיע הזמן להתחיל לפרסמו תוכן מדהים. אינסטגרם מאפשרת לכם לפרסמו מספר סוגי תוכן, כולל תמונות, סרטונים וסיפורים.

בואו נדבר על סוגי הפוסטים השונים באינסטגרם וכמה שיטות עבודה מומלצות לעידוד מעורבות עוקבים באינסטגרם.

תמונות

הפוסט הנפוץ ביותר באינסטגרם הוא פוסט תדמית. בעת פרסום תמונות, שתפו מגוון תמונות. מגוון יראה שהמותג שלכם מגוון ותערב את העוקבים באינסטגרם בדרכים שונות.

חשוב גם לזכור, נסו להיות אותנטיים כי זה מה שמשתמשי אינסטגרם מחפשים. אנשים רוצים פוסטים אמיתיים של מותגים – לא פרסומות מוגזמות וערוכות היטב. נסו ללכוד את תרבות החברה שלכם עם צילומי סגנון חיים ומבטים מאחורי הקלעים. הימנעו מפרסום יותר מדי תמונות של המוצר שלכם.

דוגמה: האינסטגרם של נייקי כולל תמונות מוצר, אבל הרוב מציגים ספורטאים אמיתיים, קונצרטים וסוגים אחרים של תוכן שמקדמים את אישיות המותג נייקי בכללותה.

כשאתם מתחיל לחקור את הפלטפורמה, תראה שיש אינספור סוגים של תמונות שאתם יכולים לפרסמו בחשבונך. להיות יצירתי! שים לב לכל מושג או סגנונות שאתם חושב שיעבדו היטב עבור המותג שלכם.

כדי להתחיל, רשימה של 26 סוגי תמונות וסטורי מוצלחות באינסטגרם .

פוסטים מאחורי הקלעים פוסטים

אלו מציעים הצצה לחלק של העסק שלכם שאנשים לא רואים בדרך כלל. חשוב שהם לא ייראו מבוימים – האותנטיות היא המפתח!

דוגמא: חברת Aeronaut Brewing Company סיפקה מבט פנימי על תרבות החברה שלה על ידי הצגת עובדיה בעבודה..

פוסטים חוזרים מעובדים

תוכן נהדר יכולים להיות ממש מולכם… באינסטגרם של העובדים שלכם. (רק הקפידו לתייג או לזכות את הפוסטר המקורי.) פרסום מחדש של תמונות מהעובדים שלכם הוא דרך קלה ליצור תוכן אותנטי ולהנגיש את העסק שלכם. לא רק שהקהל שלכם יעסוק במותג או במוצר עצמו, אלא שהוא גם יתחיל "להתחבר" לעובדים שלו.

דוגמא: פנוויי פארק מפרסמו לעתים קרובות תמונות ששותפו על ידי צוות המגרש בזמן שהם מכינים את האצטדיון.

פוסטים חינוכיים פוסטים

חינוכיים מציעים טיפים לנשנוש כיצד לעשות או להכין משהו. התמונות או הסרטונים מציגים בדרך כלל את ההוראות בצורה מהירה וקלה לביצוע.

דוגמה: הפופולרית Tasty מבית Buzzfeed היא חינוכית אך משעשעת מאוד וקלה לשכפול.

משפיענים פוסטים

של משפיענים משתמשים בתהילה של ידוען או אישיות ציבורית ידועה כדי לקדם את המותג שלכם. פוסטים אלה כוללים לעתים קרובות חזותי של המשפיע המשתמש או מקיים אינטראקציה עם המוצר שלכם. אחד היתרונות העיקריים של פוסטים משפיענים הוא להשיג את תשומת הלב של קהל אחר.

דוגמא: Goal Zero מציג את מטפס הסלעים והצלם הנודע אלכס הונולד משתמש באחת מתחנות הטעינה שלה לאנרגיה סולארית. לא רק שגול אפס מגיע לקהל משלו, אלא שהוא גם מגיע לבסיס של אלכס בן 500,000 האינסטגרם פלוס.

פוסטים

מוטיבציוניים פוסט מוטיבציה משלב ויז'ואל פשוט עם ציטוט על גבי או טקסט מרומם. פוסטים אלה מעודדים את הקהל שלכם ומעצימים את ערכי המותג שלכם. למרות שהם יעילים, נסו לפרסמו אותם במשורה כדי להימנעו ממראה צ'יזי. אפליקציות כמו Quipio ו- Typic יכולות לעזור לכם להוסיף טקסט לתמונות בצורה שתואמת את הנחיות המותג שלכם.

דוגמא: Foundr משתף לעתים קרובות פוסטים מעוררי מוטיבציה כדי לעודד את בסיס העוקבים שלו של יזמים, בעלי עסקים קטנים ומשווקים. הפוסטים גם מתיישבים עם הייעוד שלהם כחברת מדיה עסקית.

תוכן שנוצר

בדומה לפוסטים חוזרים של עובדים, תוכן שנוצר על ידי משתמשים (UGC) הוא תוכן שנאסף מהמעריצים והעוקבים בפלטפורמה. הפוסטים המתויגים שלכם ופוסטים עם האשטאג של המותג שלכם הם מקור מצוין ל-UGC.

שיתוף התמונות של המעריצים והעוקבים באינסטגרם לא רק גורם לפוסטר המקורי להרגיש טוב, אלא זה גם מראה שבאמת אכפת לכם מהלקוחות שלכם. רק הקפידו לזכות את הפוסט המקורי בתגית או בכיתוב. כדי לפרסמו מחדש תוכן שנוצר על ידי משתמשים, צלם מסך וחיתוך הפוסט המקורי או השתמש באפליקציית פרסום מחדש כמו Repost for Instagram.

דוגמא: WeWork עורכת קמפיין #DogsOfWeWork שנתי ומרכזת את ההגשות הטובות ביותר יחד ללוח שנה שנתי. למרות ש-WeWork לא מפרסמת מחדש כל תמונה מתויגת, הקמפיין שלהם עוזר לייצר טווח הגעה ומעורבות שלא יסולא בפז.

Newsjacking (פוסטים פופולריים לחגים ואירועים)

נראה שיש "חג" לכל דבר בימים אלה. אירועים כמו בלאק פריידי או יום האהבה מייצרים המון מעורבות במדיה החברתית. הצטרפו לכיף על ידי השתתפות בטרנד מקומי, לאומי או עולמי. פוסט חדשות הוא דרך מצוינת לפרסם תוכן הומוריסטי המתייחס לאירועים קלילים.

דוגמא: בירת גיבורת על חגגה את יום הפתיחה שלה. באמצעות פוסט זה, בירה ישראלית חדשה ועוצמתית.

אולי תרצו לדעת גם על:

צילום ועריכה של תמונות אינסטגרם

כעת, לאחר שבדקנו מה אתם יכולים לפרסם באינסטגרם, בואו נסקור כמה דרכים לוודא שהתוכן שלכם מצליח. בניגוד לפלטפורמות אחרות של מדיה חברתית, פריסת הפרופיל הפשוטה של ​​אינסטגרם מאלצת אתכם להתמקדו באיכות התוכן… לא בכמות.

למרות שזה נהדר למעורבות, זה גם אומר שאתם לא יכולים להסתיר תוכן בינוני. עשו כמיטב יכולתכם להשתמש בתמונות ברזולוציה גבוהה בעדכון האינסטגרם .

תמונות מרובעות צריכות להיות בגודל 1080 x 1080 פיקסלים. תמונות נוף צריכות להיות בגודל 1080 x 566 פיקסלים, ותמונות פרופיל צריכות להיות בגודל 1350 x 1080 פיקסלים. ללא קשר לגודל שאתם מעלה, כל תמונה תוצג כריבוע בפיד הפרופיל שלכם.

איך לצלם תמונה נהדרת עם הסמארטפון

אולי אתם חושבים איך אתם אמורים לצלם את התמונה המושלמת ואיכותית ללא מצלמה באיכות גבוהה? אין דאגות! טכנולוגיית מצלמות הטלפון הפכה כל כך מתקדמת שהיא מתחרה כיום במצלמות של אלף דולר.

צילום מדהים כבר לא מוגבל לבעלי מצלמות מקצועיות. אתם (כן, אתם!) יכולים לצלם תמונות מושכות עין שהקהל שלכם יאהב באמצעות כלי שכבר יש לכם בידיים. הנה כמה טיפים להגברת צמיחת עוקבים ומעורבות באינסטגרם.

1. פעלו לפי כלל השלישים.

כדי לשפרו באופן מיידי את הרכב התמונות, הפעילו את קווי הרשת של המצלמה. כוונו למקם את הנושא שלכם בצומת של קבוצה אחת של קווים אנכיים ואופקיים. טכניקה זו, המכונה כלל השלישים, פופולרית בקרב ציירים, מאיירים וצלמים.

מיקום הנושא שלכם מחוץ למרכז יוצר חוסר איזון קל שמושך את עינו של הצופה. כדי להפעיל את קווי הרשת שלכם (באייפון), עבור אל הגדרות > תמונות ומצלמה והפעילו רשת .

2. התמקדו בנושא בודד.

כדי לשפר באופן מיידי את התמונות, הפעילו את קווי הרשת של המצלמה. כוונו למקם את האובייקט המצולם בצומת של קבוצה אחת של קווים אנכיים ואופקיים. טכניקה זו, המכונה כלל השלישים, פופולרית בקרב ציירים, מאיירים וצלמים.

מיקום האוביקט מחוץ למרכז יוצר חוסר איזון קל שמושך את עינו של הצופה. כדי להפעיל את קווי הרשת שלכם (באייפון), עבור אל הגדרות > תמונות ומצלמה והפעילו רשת .

3. נצלו את המרחב השלילי.

מרחב שלילי הוא החלל הריק סביב הנושא שלכם. השארת מרחב שלילי סביב הנושא שלכם תמשוך את תשומת הלב למוקד הרצוי של התמונה שלכם ותמנע ממנה להיראות צפוף.

4. חפשו נקודות מבט מעניינות.

אנשים רגילים לראות את העולם מגובה העיניים. כדי לייצר תמונות מעניינות ורעננות, השתמשו בצילומים מנקודות מבט שונות. שנו את הפרספקטיבה של הצילום כדי ללכוד מבט ממעוף הציפור או מבט מגובה התולעת. נסו עם זוויות שונות כדי למצוא נקודות מבט חדשות על תמונות נפוצות שאתם מעלים.

5. למנף סימטריה ודפוסים.

העין האנושית נמשכת באופן טבעי לצורות ואובייקטים סימטריים. לפעמים, עדיף לשבור את כלל השלישים ולרכז את הסצנה בפריים שלכם. קווים מובילים הם עוד צורה ספציפית יותר של סימטריה שמושכת את העין לתוך התמונה. אנשים גם נמשכים לדפוסים. לדוגמה יכולים להיות מעשה ידי אדם, כגון רצפת אריחים, או טבעית, עלי כותרת על פרח או גפנים על קיר. כדי להפוך את הדברים למעניינים באמת, נסו לשבור את הדפוס עם ערכת נושא.

6. השתמשו באור טבעי.

תאורה עילית סטנדרטית יוצרת צללים קשים והדגשים היוצרים אזורים כהים ובהירים לא רצויים בתמונות שלכם. כדי למנוע את זה, השתמש באור טבעי רך בכל מקום אפשרי. נסו לצלם תמונות ליד חלון, ולצילומי חוץ, חצי השעה ממש לפני השקיעה ואחרי הזריחה מציעה לעתים קרובות את התאורה הבולטת ביותר שכן השמש נמוכה באופק.

כיצד להוסיף מסננים ולערוך תמונות

פעם תהיתם מדוע חלק מהתמונות פשוט נראות כל כך טוב? זה כנראה קשור לאופן העריכה שלו. עריכת תמונות נמשכת רק מספר דקות יכולים להשפיע באופן מסיבי על האיכות. הודות לכלים והפילטרים המובנים של אינסטגרם, עריכת תמונות פשוטה מאוד. עקוב אחר הטיפים הבאים כדי לגרום לתמונה של ארוחת הצהריים הביתית שלכם להיראות כמו יצירת מופת קולינרית.

ראשית, התחילו עם תמונה נהדרת (בעזרת העצות שלנו למעלה). שום כמות עריכה לא יכוליםה לתקן תמונות אם יש להן קומפוזיציה או תאורה גרועה.

שקלו להשתמש באפליקציות אחרות כדי לערוך את התמונה שלכם. Facetune 2 היא אפליקציית עריכה חינמית המאפשרת לכם להחיל אפקטים כמו HDR וניגודיות גוונים וכן להתאים בהירות, ניגודיות ורוויה. VSCO היא גם אפליקציית עריכה פופולרית נוספת עם מסננים חינמיים רבים הדומים למניות סרטים פופולריות.

שלב 1: העלה את התמונה שלכם ובחרו מסנן.

כאשר אתם מעלים את התמונה הערוכה שלכם לאינסטגרם, היא תחתוך אוטומטית את התמונה שלכם לריבוע. כדי לשנות אותו בחזרה לרוחב המקורי, לחצו על הסמל עם שני החצים הפונים החוצה. בשלב זה אפשר להוסיף מסננים נוספים לאינסטגרם – אבל אל תשתגעו יותר מדי. לכל פילטר אינסטגרם יש אישיות משלו שיכוליםה לשנות באופן דרסטי תמונה.

שלב 2: לאחר מכן, נסו להתאים את רמת הצילום שלכם.

לפי אינסטגרם, "לוקס מאזן את החשיפה ומספק בהירות נחוצה" לתמונות. Lux make יכולים להפוך את התמונה שלכם לתוססת יותר ולהוציא פרטים. כדי לעשות זאת, לחצו על סמל השרביט בחלק העליון של המסך והתאימו את הרמה.

שלב 3: בצעו שינויים אחרונים באמצעות כלי העריכה של אינסטגרם.

לחצו ערוך כדי להתאים את היישור, הבהירות, הניגודיות, המבנו ועוד של התמונה שלכם. לחצו הבא כשתסיים כדי להוסיף פרטים אחרונים ולפרסם.

סרטונים

באינסטגרם גם אפשר להעלות סרטונים – כל עוד הם באורך דקה או פחות.

אתם יכולים להוריד סרטונים ערוכים באופן מקצועי מהמחשב שלכם או סרטונים שערכת באפליקציה לנייד. Splice הוא כלי עריכה חינמי (מאותם חבר'ה שיצרו את GoPro) המאפשר לכם לחתוך מספר קליפים ולהוסיף מעברים, כותרות ומוזיקה.

סרטוני אינסטגרם פועלים כברירת מחדל ללא קול. בגלל זה, ודא שלפחות השניות הראשונות של הסרטונים שלכם לא צריכות סאונד כדי להבין. אתם יכולים להשתמש בכיתוב שלכם או לבקש מהצופים להפעיל את הסאונד.

בומרנגים

פתח את האינסטגרם שלכם והקישו על סמל המצלמה בפינה השמאלית העליונה של מסך הבית. זו המצלמה בתוך האפליקציה. אתם יכולים גם לגשת לזה על ידי החלקה ימינה על המסך.

שימו לב להגדרות בתחתית. ההגדירוה Normal , שבה המצלמה כברירת מחדל, מצלמת תמונות סטילס. תראה שההגדירוה הראשונה מימין היא Boomerang, שלוקחת סרטונים בלולאה של שלוש שניות שמתנגנות קדימה ואחורה. (אנחנו נסקור את ההגדרות האחרות בהמשך המדריך הזה.)

בומרנגים מאפשרים לכם להכניס סיבוב מוזר לווידאו מסורתי. בומרנגים שנוצרו באמצעות פרץ של תמונות וחיבורם יחד לסרטון קצר שחוזר על עצמו. פוסטים מהסוג הזה מהנים בנסיבות כמו קפיצה, כוסות כוסות או היי פייב.

של אינסטגרם Boomerang כדי שיהיה לכם מקום נפרד לצילום סרטוני בומרנג.

Hyperlapse

יש לכם סרטון ארוך מדי לאינסטגרם? בדוקו את Hyperlapse המאפשרת לכם לערוך ולצמצם סרטונים ארוכים לתוכן קצר יותר שניתנו לפרסום.

Hyperlapse היא אפליקציה של IG המאפשרת ייצר סרטונים חלקים עם זמן-lapse עם ייצוב מובנו. כדי ליצר סרטוני Hyperlapse משלכם, הורידו את האפליקציה ותנו לה לגשת למצלמה שלכם. הקישו על העיגול פעם אחת כדי לעצור ולהתחיל את ההקלטות שלכם. לאחר שתסיימו להקליט, תוכלו לבחור מהירות השמעה בין פי 1 ל-12. שמרו את סרטון ה-Hyperlapse הסופי בזיכרון המצלמה או הסמארטפון כדי להעלות אותו מאוחר יותר.

אינסטגרם Reels

מתחרה ישיר של התחושה הויראלית Tik Tok, Reels היא אחת מתכונות האינסטגרם החדשות ביותר. משתמשים יכולים ליצור לולאות תוכן מהנות ושובות לב של 15 או 30 שניות כמעט לכל מטרה. הדרכות מהירות, אתגרי ריקוד וסרטוני מידע כולם מוצאים מקום ב-Reels.

Reels have their own explore page filled with content created using this feature. Regular videos, images, stories, and IG TV posts won't show up here, so your business could have a great opportunity to see engagement from your audience with this content type.

כיצד לפרסמו ב-Instagram Reels

שלב 1: פתח את תכונת ה-Reels.

הקישו על סמל הפלוס בחלק העליון של מסך הבית. לאחר מכן, הקישו על סלילים בפינה השמאלית התחתונה של המסך.

שלב 2: התאימו את ההגדרות שלכם. 

ישנן חמש הגדרות הניתנות להתאמה אישית שתכלו להגדיר לפני הקלטת ה-Reel שלכם.

תזמון

בחרו סליל של 15 או 30 שניות.

מוזיקה

בחרו מוזיקה מהאמנים והז'אנרים המועדפים עליכם על ידי חיפוש השיר או המלחין בסרגל החיפוש.

מהירות

צרו גרסה מואצת או מואצת של ה-Reel שלכם על ידי בחירת קצב איטי יותר או מהיר יותר עבור ההקלטה.

אפקטים

החל כל פילטר או אפקט על הקלטת Reel שלכם.

טיימר

הגדירו טיימר להקלטה עצמית של סליל. התכונה תיתנו ספירה לאחור של שלוש או עשר שניות לפני תחילת הקלטת ה-Reel. 

שלב 3: הקלט את הגלגל שלכם. 

הקלט את הקליפ הראשון שלכם של ה-Reel על ידי הקשה על סמל הלוח באמצע המסך. אתם צריכים רק להקיש על כפתור זה פעם אחת כדי שהמצלמה תתחיל להקליט. הקישו שוב על הכפתור כדי להשהות את ההקלטה ולעבור לסצנה חדשה. כדי לראות כמה זמן נותר זמין להקלטה בסליל, בדוק את סרגל ההתקדמות בחלק העליון של המסך.

שלב 4. סיים את הסליל. 

הקישו על החץ הימני בצד ימין של סמל הלוח כדי לסקור את הגלגל שלכם. לאחר סקירתו, תכלוו לחזור לערוך אותו על ידי בחירת החץ בפינה השמאלית העליונה. אם אתם מרוצים מה-Reel שלכם, בחרו שתף אל בפינה השמאלית התחתונה של המסך.

שלב 5: שתף את הגלגל שלכם.

צרו כיתוב עבור ה-Reel שלכם והחליט היכן לשתף אותו. אפשרויות השיתוף כוללות:

 • Share to Reels
 • Share to Feed
שתף ל-REELS.

כאן, ה-Reel שלכם יופיע בפומבי בדף ה-Reels הייעודי. אתם יכולים גם להפעיל את הלחצן שתף גם להזנה כדי לשתף את ה-Reel עם העדכון שלכם. תייגו אנשים, חתכו את תמונת הפרופיל עבור ה-Reel, או כלול שותף עסקי עם הגדרות נוספות. אם אתם עדיין לא מוכן לפרסמו את ה-Reel, שמור אותו כטיוטה לפרסום מאוחר יותר.

שתף לסיפורים. 

כאן תכלו לשתף את ה-Reel שלכם ישירות לסיפור שלכם, לחברים הקרובים שלכם או לאנשים בודדים שאתם עוקב אחריהם.

Instagram Stories Stories

Instagram מאפשרים למשתמשים לפרסמו בתדירות גבוהה יותר מבלי לפרסמו יותר מדי ולסתום את הפיד הראשי שלהם. סיפורים כוללים בדרך כלל תמונות וסרטונים פחות מלוטשים, אורגניים יותר. בדומה ל-Snapchat Stories, הסיפור שלכם באינסטגרם נעלם לאחר 24 שעות.

סיפורים הם כולם על אותנטיות. בעוד שהפיד שלכם באינסטגרם צריכים לכלול תמונות מצוחצחות, סיפורים יכולים להיות קצת יותר ניסיוניים. השתמש בתכונה כדי לתת מבט מאחורי הקלעים על המותג שלכם או להציג את תרבות החברה שלכם. יש לכם משרד ידידותי לכלבים? שתף תמונות וסרטונים של הכלבים בסטורי שלכם. סיפורים הם גם כלי מועיל להצגת אירועים חיים שהעסק שלכם מארח או משתת בו, מכיוון שתכונה זו הרבה יותר רגישה לזמן.

כיצד לפרסמו לסטורי שלכם באינסטגרם

אינסטגרם מציעה שלוש אפשרויות פרסום בסטורי. אתם יכולים להקיש על המצלמה בפינה השמאלית העליונה, להקיש על הסיפור שלכם מעל העדכון שלכם, או פשוט להחליק ימינה כדי לגשת למצלמה.

ברירת המחדל של המצלמה שלכם תהיה רגילה, אבל הבה נסקור את הגדרות המצלמה האחרות שלא כיסינו למעלה.

 • סוג: יוצר פוסט טקסט
 • מוזיקה: חיבור קליפ מוזיקה לבחירתך לתמונה או סרטון
 • חי: לוכד ומפרסמו תוכן חי באינסטגרם שלכם כדי שהעוקבים בדף יוכלו לצפות בו
 • סופר-זום: מוסיף זום מונפש לסרטון
 • מיקוד: מתמקדו בנושא ומטשטש את הרקע
 • ללא ידיים: זה מאפשר לכם לצלם וידאו מבלי להחזיק את לחצן ההקלטה

כמו מצלמת הטלפון הרגילה שלכם, סמל ברק שולט בפלאש וסמל החץ מחליף את תצוגת המצלמה בין חזית לכיוון קדימה. אינסטגרם הוסיפה לאחרונה פילטרים (כמו בסנאפצ'ט) שאליהם אתם יכולים לגשת על ידי הקשה על הפנים המחייכות שליד סמל החץ.

שלב 1: העלו את התמונה והוסיפו מסנן.

סיפורים מקלים על הוספת אישיות לתוכן שלכם! החלק שמאלה או ימינה כדי לגשת למסננים. בחרו את סמל העט כדי לבחור צבע ולהוסיף שרבוט.

שלב 2: לחצו על סמל Aa כדי להוסיף טקסט עם המקלדת שלכם.

סמל החיוך מאפשר לכם להוסיף מיקום, GIF, מוזיקה, סקר ועוד הרבה תכונות מהנות.

אינסטגרם גם מאפשרת לכם לתייג חשבון אחר בסטורי שלכם, שזו דרך מצוינת להתחבר לעסקים אחרים ולעוקבים שלכם. כדי לתייג מישהו, הקלד את הסמל @ ואחריו את שם המשתמש שברצונך להזכיר. זה הופך את התג לניתנו ללחוץ כך שצופים יוכלו לבקר בפרופיל התיוג. תקבלו התראה אם ​​הוזכרתם בסטורי של מישהו.

שלב 3: פרסמו את הסיפור שלכם.

כשתהיה מוכן לפרסום, לחצו על סמל הסיפור שלכם או שמור אותו בסרטון המצלמה שלכם כדי לפרסמו מאוחר יותר. אתם יכולים גם להקיש על שלח אל כדי להוסיף לסטורי שלכם וכן לשלוח ישירות למשתמשים אחרים. סיפורים מופיעים בחלק העליון של עדכון האינסטגרם ודרך תמונת הפרופיל שלכם. כדי לראות מי צפה בתוכן שלכם, החלק למעלה בעת הצגת הסטורי שלכם.

סיפורי אינסטגרם דומים מאוד לסנאפצ'ט – כן, לסנאפצ'ט יש זיהוי פנים ועדשות (או פילטרים). אבל, בסיס המשתמשים הפעיל של אינסטגרם בשילוב עם יכולות החיפוש שלה מספקים הזדמנות מצוינת לעסקים להתגלות. אז אם אתם תוהים אם העסק שלכם צריכים להשתמש בסטוריז, התשובה היא "כן".

כיצד להוסיף נקודות עיקריות

בסיפור אינסטגרם הדגשות בסיפורי אינסטגרם הם סיפורי אינסטגרם שנשמרו מעבר למגבלת 24 השעות שלהם ופורסמו בפרופיל אינסטגרם. אתם יכולים למצוא אותם במעגלים הקטנים מתחת לביו של אינסטגרם. הבהרה בסיפורים הם דרך נפלאה להציג את הסיפורים הטובים ביותר שלכם ולפרסמו אותם חצי קבוע לחשבון שלכם כדי שהעוקבים בדף יוכלו לראות. הן גם דרכים שימושיות להציג מוצרים, שירותים, מבצעים ועוד, מכיוון שההדגשים שלכם יכולים לכלול קישורים לאתרים חיצוניים.

הדגשות בסיפורי אינסטגרם יכולים לשמש גם כתפריט למיניהם. עסקים רבים באינסטגרם משתמשים ב-Story Highlights כדי לפרסמו את שעות הפעילות שלהם, מבצעים או מכירות נוכחיות, מידע על מיקום חברי צוות או חנות, סרטון מאחורי הקלעים ועוד. מכיוון שסטורי Highlights ממוקמים בחלק העליון של פרופיל אינסטגרם, הם כמעט הרחבה של הביוגרפיה שלכם. אינסטגרם גם מאפשרת לכם להוסיף כיסויי Highlights (ב-2000 x 2000 פיקסלים ויחס גובה-רוחב של 1:1) כדי להמחיש את עיקרי הסיפור שלכם ולשמור על הפרופיל שלכם במותג.

ישנן דרכים מרובות להוסיף דגשים בסיפור אינסטגרם. עם זאת, חשוב לציין שאינכם יכולים להוסיף תמונות או וידאו ישירות ל-Story Highlights שלכם. סטורי הבהרה שלכם צריכים להיות סיפור שפורסם בעבר (או פעיל כרגע) או אינסטגרם לפני שתוכלו להצמיד אותו להדגשה (או לייצר הדגשה חדשה).

אחת הדרכים ליצור ו/או לפרסם ב-Story Highlight היא באמצעות סטורי עדכני של אינסטגרם.

הוסיפו הבהרה באינסטגרם מהסיפור
שלב 1: פתח את הסטורי הנוכחי שלכם באינסטגרם ולחצו על סמל הלב שכותרתו HIGHLIGHT.

בשלב זה, אינסטגרם ישאל אתכם לאיזה Highlight תרצה להצמיד את הסטורי, או שהיא תבקש ממך לייצר Highlight אם אין לכם עדיין.

שלב 2: ערוך את ההדגשה.

לאחר שתוסיפו את הסיפור להדגשה קיימת (או תשתמש בו כדי לייצר אחד חדש), תראה את ההדגשה מופיעה בפרופיל האינסטגרם שלכם, מתחת לביוגרפיה שלכם באינסטגרם. לאחר הפרסום, ניתנו לערוך את הדגשי הסיפור כדי לשנות את תמונת השער, לבחור שם חדש, להסיר פוסטים, או אפילו להוסיף פוסטים חדשים מארכיון הסיפור שלכם (עליו נדבר בהמשך). כדי לערוך הדגשה, לחצו על שלוש הנקודות בתחתית הדגשת סיפור והקישו על ערוך הדגשה.

הוסיפו הדגשה באינסטגרם מהארכיון

אתם יכולים גם לייצר או להוסיף ל-Story Highlights מהארכיון שלכם, שם הסטוריז שלכם באינסטגרם נשמרים לאחר שתפוג מגבלת 24 השעות שלהם.

שלב 1: גשו לארכיון.

אתם יכולים לגשת לארכיון שלכם על ידי הקשה על שלוש השורות בפינה השמאלית העליונה של הפרופיל שלכם ולחיצה על ארכיון. הארכיון שלכם כולל גם פוסטים שהסרת מפרופיל האינסטגרם שלכם; כדי לעבור בין פוסטים וסיפורים, הקישו על ארכיון בסרגל העליון עבור התפריט הנפתח.

שלב 2: הוסיפו את גולת הכותרת.

מהארכיון שלכם, אתם יכולים לבחור סיפורי אינסטגרם ישנים להוסיף ל-Story Highlights. כל שעליכם לעשות הוא לפתוח סיפור בארכיון, לחצו על סימון בתפריט התחתון ובחרו לאיזה סימון להוסיף אותו.

הבהרה הן דרכים שימושיות למשוך את הקהל שלכם על ידי הפיכת תוכן זמני קבוע בפרופיל שלכם. עיקרי הסיפור קרובים גם לביו שלכם באינסטגרם, מה שהופך אותם לחלקים בולטים בפרופיל האינסטגרם שלכם. השתמש ב-Story Highlights שלכם כדי למשוך, ליידע ולשמח את קהל האינסטגרם שלכם – בדומה ל-@gil-rotem.

אינסטגרם לייב 

כפי שדיברנו למעלה, לאינסטגרם יש אפשרות לייב וידאו המאפשרת לשתף תוכן בזמן אמת. כדי להתחיל זרם וידאו חי, פתחו את מצלמת אינסטגרם, החליקו על 'הגדר Live' ולחצו על הכפתור כדי להתחיל וידאו חי.

ברגע שתתחיל את הסרטון החי, כל העוקבים שנמצאים כעת באפליקציה יקבלו התראה שאתם פעיל. צופים בשידור חי יכולים גם להגיב על הסרטון החי באמצעות תכונת הצ'אט המובנית. יש להשתמש בווידאו חי במשורה כדי להציג תוכן מרגש בזמן אמת או רגעים מרתקים כמו שאלות ותשובות או חשיפות.

IGTV

Instagram TV, או IGTV, הוא היצע הווידאו החדש ביותר של אינסטגרם. זמין לצפייה דרך אפליקציית אינסטגרם או אפליקציית IGTV, המשתמשים יכולים לצפות בוידאו אנכי וארוך של יוצרי אינסטגרם. חשוב ל: סרטוני בישול, ראיונות עם מפורסמים, ביקורות על מוצרים ומדריכים… זה התוכן שבדרך כלל תמצאו ב-IGTV.

מה ההבדל בין Instagram Live ל-IGTV? IGTV הוא קטע שהועלה, מה שנותנו למשתמשים הזדמנות לערוך ולכוונן את הסרטון שלהם. אינסטגרם לייב מצולם ומועלה בשידור חי.

כדי להתחיל לפרסם, הורידו את אפליקציית IGTV, צרו ערוץ והעלה סרטון באורך של בין 15 שניות ל-10 דקות. חשבונות מאומתים יכולים להפעיל סרטונים באורך של עד שעה. בשלב זה, ניתן לצפות בסרטוני IGTV רק במכשירים ניידים באמצעות אפליקציית אינסטגרם או IGTV – הפלטפורמה אינה תומכת בצפייה במחשב שולחני.

כיצד להשתמש באינסטגרם לעסקים

למדו כיצד להשיג עוקבים, לבנות את הקהל שלכם, להגדיר יעדים ולמדוד הצלחה.

כיצד להשתמש במדיה חברתית בכל שלב במשפך

השתמש במדיה חברתית כדי למשוך, להמיר, לסגור ולשמח את הלקוחות שלכם.

כיצד לפרסם באינסטגרם

למדו כיצד להפעיל מודעות אינסטגרם, להגדיר יעדים, למתנו מעורבות ולמדוד הצלחה.

איך עושים קידום באינסטגרם?

כל מה שצריך לדעת על קידום אורגני באינסטגרם הוא שתמונה אחת אולי שווה אלף מילים, אבל יש מה לומר על ההקשר שמילים מביאות.

איך עושים קידום באינסטגרם?

Total Time: 2 minutes

 1. כל מה שצריך לדעת על קידום אורגני באינסטגרם הוא

  שתמונה אחת אולי שווה אלף מילים, אבל יש מה לומר על ההקשר שמילים מביאות.
  כתיבת תוכן יוצאת דופן עשויה להיות קשה, וזו הסיבה שהבנו כמה טיפים כדי להקל.

 2. אל תמהרו את התהליך

  כתבו כמה טיוטות ושאלו את דעתם מחברים או עמיתים לעבודה. כן, התוכן שלכם צריך להיות מוכן בזמן, אבל הוא גם צריך להיות מרתק. אינסטגרם שינתה לאחרונה את האלגוריתם כדי לארגן את הפיד של כל משתמש כדי להראות מה סביר שימצא מרתק. הנראות של כל פוסט תהיה תלויה במספר הלייקים והתגובות שהוא יקבל. קח את הזמן כדי לייצר תוכן שישמח ויעניין את הלקוחות שלכם.

 3. קחו בחשבון את אורך הכיתוב.

  הכתוביות שלכם יכוליםות להיות עד 2,200 תווים. (לשם השוואה, טוויטר מאפשר 140.) ללא קשר לאורך, משתמשים יכולים לראות רק את 3 עד 4 השורות הראשונות של כל כיתוב. הם צריכים ללחוץ על עוד… כדי לראות את השאר. בגלל זה, מקם את התוכן החשוב ביותר בתחילת הכיתוב כך שהוא תמיד גלוי.
  עם זאת, אל תירתע מכתוביות ארוכות. למעשה, אינסטגרם יכולים להיות אמצעי נהדר לסיפור סיפורים. לדוגמה, Humans of New York כותבים כיתובים ארוכים יותר עם ציטוטים של האנשים שהם מצלמים.

 4. 3. לעסוק, לעסוק, ועוד קצת לעסוק.

  אחד המרכיבים החשבוים ביותר בקידום אורגני באינסטגרם הוא לכלל תמיד קריאה לפעולה בתוכן שלכם. עודדו את הקהל שלכם לעשות לייק, להגיב ולשתף את התמונה שלכם.
  אתם יכולים גם להשתמש בתוכן כדי להפנות אנשים לקישור הביוגרפי שלכם, שם הם יכולים לבדוק מוצר או פוסט חדש בבלוג. רק זכרו לשנות את הקישור כך שיתאים לפוסט האחרון שלכם. טיפ: השתמשו בקישורי מעקב מקוצרים בכתובת האתר שלכם כדי שתוכלו לראות כמה תנועה הגיעה מחשבון האינסטגרם שלכם או מפוסט ספציפי.
  תכללו תג גיאוגרפי. הוספת תג גיאוגרפי מעניקה למשתמשים דרך נוספת למצוא את התוכן שלכם, מה שיכולים להוביל למעורבות גבוהה יותר.

 5. מצאו את קול האינסטגרם שלכם.

  לכל פלטפורמה חברתית יש קול מובחן. מה שעובד אולי טוויטר לא יעבוד באינסטגרם. באינסטגרם, פוסטים עם גוון קליל ואותנטי נוטים להופיע בצורה הטובה ביותר. נסו עם אימוג'י וכלים מהנים אחרים כדי לתת למותג שלכם תחושה ברורה. אל תצפה לעשות את זה נכון בפעם הראשונה – זה יכולים לקחת זמן עד לפתח את הקול של המותג שלכם.
  אם אי פעם יש לכם ספק מה לכתוב, שמרו את זה קצר. יש מתאם קטן בין אורך הכיתוב למעורבות, אבל כתוביות קצרות מאפשרות למותג שלכם או לחזותיות שלכם לדבר.

Supply:

 • חשבון אינסטגרם פעיל

Tools:

 • כל מה שצריך לדעת על קידום אורגני באינסטגרם
 • הוא שתמונה אחת אולי שווה אלף מילים

Materials: אבל יש מה לומר על ההקשר שמילים מביאות.

כיצד להשתמש ב- האשטגים באינסטגרם

האשטגים השתלטו על האינטרנט. האשטגים (Hashtags) מתייחסים למילות מפתח או ביטויי מפתח המאייתים ללא רווחים ומאשים אותם בסימן פאונד בעברית סולמית (#). האשטגים משמשים בדרך כלל להתייחסות לאירועים, כנסים, תרבות פופ, בידור או נושאים שחוזרים על עצמם והם דרך מצוינת להפוך את התוכן שלכם לגלוי יותר.

תגי האשטאג, שזכו לפופולריות במקור על ידי טוויטר, נמצאים כעת במספר רשתות חברתיות.

השימוש בהאזנה

באינסטגרם בעדכוני אינסטגרם תמיד משתנה, וזה הגיוני בהתחשב בעובדה ש -95 מיליון תמונות משתפות מדי יום. עם כל כך הרבה תוכן, יכולים להיות קשה לשים לב לחשבון שלכם. זה המקום שבו האשטגים שימושיים.

באינסטגרם, האשטאגים אוספים פוסטים ממגוון רחב של משתמשים לעדכון אחד… אם כי ניתנו להציג רק חשבונות ציבוריים בעת חיפוש בהאשטאג.

אינסטגרם מאפשרת למשתמשים למצוא תוכן מתויג בצורה פשוטה וקלה. כאשר אתם מחפש מילה או ביטוי, דף תוצאות החיפוש מציג לכם ארבעה חלקים:

 • למעלה, המציג את חשבונות האינסטגרם המובילים, האשטאגים והמיקומים הכוללים את מילת המפתח שלכם (בדרך כלל חשבונות פופולריים או שאתם עוקב אחריהם)
 • חשבונות, אשר מציג לכם את חשבונות האינסטגרם המובילים שכוללים את
 • תגיות מילת המפתח שלכם, מה שמציע האשטאגים פופולריים הכוללים את מילת המפתח שלכם וכמה פוסטים אחרים באינסטגרם שותפו עם האשטאג הזה
 • מקומות, שמציג מיקומים קרובים הכוללים את מילת המפתח שלכם

. לדוגמה, אם אתם מתכנן כשתייגו את הפוסט שלכם עם #coffee, ייתכן שתרצה לתייג האשטאגים קשורים כמו #coffeebar, #coffeeholic או #coffeehouse כדי להרחיב את טווח ההגעה של הפוסטים שלכם.

להשתמש בהאשטאג ! פשוט צרו hashtags באמצעות תווים, מספרים או אימוג'ים; אתם יכולים להוסיף עד שלושים לכיתוב. רק זכור – החשבון שלכם חייב להיות ציבורי כדי שהפוסטים שלכם יופיעו בעדכוני האשטאג.

בחירת האשטאג באינסטגרם

איך בוחרים אילו hashtags הכי מתאימים לכל פוסט? התשובה הטובה ביותר שלנו היא סיעור מוחות של מילות מפתח קשורות וחקירת מגמות רלוונטיות, וזה למעשה הכי קל בתוך אינסטגרם עצמה.

התחילו בלשונית Explore (סמל הזכוכית המגדלת בתפריט התחתון). שם תמצאו פוסטים פופולריים ותראו באילו hashtags נעשה שימוש.

אם כבר יש לכם hashtag בראש, אתם יכולים גם להשתמש בדף זה כדי למצוא hashtags פופולריים הקשורים. פשוט הקלד את ההאשטאג בשורת החיפוש, וסנן את התוצאות שלכם לפי תגים כדי לראות כמה פוסטים השתמשו בהאשטאג הזה כמו גם בהאשטאגים קשורים אחרים.

נסו לשלב האשטאגים כלליים, מגמתיים והאשטאגים ספציפיים כדי להגדיל את טווח ההגעה והרלוונטיות של הפוסטים שלכם.משלכם האשטאג ממותג.

עסקים רבים משתמשים בהאשטאגים משלהם כדי להפיץ מוצר חדש, לנהל קמפיין באינסטגרם, לקדם אירוע ולאסוף תוכן שנוצר על ידי משתמשים. אם תרצה לעשות זאת עבור העסק שלכם, ודא שלא נעשה שימוש במטרה אחרת… ואז עודדו את הקהל שלכם להשתמש בו!

עיצוב Hashtag Instagram

עכשיו, בואו נדון כיצד לשלב האשטאגים בתוכן שלכם.

בראש ובראשונה, אל תהיה ספאמי. Hashtags צריכים להיות טבעיים בכיתוב שלכם. כוונו להשתמש בהאשטאג אחד עד ארבעה כדי להימנעו מהכרעת הקהל שלכם ולהפוך את הכתוביות שלכם לקשות לקריאה.

אם התגיות שלכם לא משתלבות באופן טבעי בכיתוב שלכם, הצמד אותנו לסוף או אפילו בתגובה הראשונה. הם יעבדו אותו הדבר לא משנה היכן הם ממוקמים.

כיצד תיצרו סרטונים עבור מדיה חברתית

פריצות אינסטגרם ושיטות עבודה מומלצות

בואו נחקור כמה פריצות אינסטגרם ידועות פחות כדי להפיק את המרב מהפלטפורמה. אנו ממליצים להוריד את הגרסה העדכנית ביותר של האפליקציה כדי לעקוב אחריה.

1. פרסמו באינסטגרם בזמנים הטובים ביותר.

משתמשי אינסטגרם פעילים בכל שעות היום. עם זאת, ישנם מספר מועדים אופטימליים לקידום באינסטגרם. למעורבות שיא, השעות הטובות ביותר לפרסמו באינסטגרם בכל הענפים הם 13:00 ו-17:00. זה מיועד לאזור הזמן של קהל היעד שלכם. משתמשים רבים נוטים לעסוק בתוכן רב יותר בשעות מחוץ לעבודה בימי חול.

2. קשר את אינסטגרם לעמוד הפייסבוק שלכם.

דבר אחד שמייחד את אינסטגרם הוא שאתם יכולים לשתף את התוכן שלכם בצורה חלקה ברשתות חברתיות אחרות.

אנחנו לא ממליצים לקשר אוטומטית לפלטפורמות החברתיות האחרות שלכם כמו טוויטר ופייסבוק; מה שעובד באינסטגרם לא תמיד יניב את אותנו תוצאות בערוצים אחרים, במיוחד כשאתם מתחיל לעבוד. מסיבה זו, התאימו את התוכן שלכם לכל פלטפורמה.

עם זאת, קישור האינסטגרם שלכם לחשבונות חברתיים אחרים שלכם כמו פייסבוק אכן מגדיל את מספר העיניים על הפוסטים שלכם. זכור, עמוד הפייסבוק שלכם כבר יהיה מקושר לאינסטגרם שלכם אם תגדירו פרופיל עסקי באינסטגרם.

אם תחליט לעשות זאת, עברו להגדרות האינסטגרם שלכם ולחצו על חשבונות מקושרים תחת פרטיות ואבטחה. היכנס לפייסבוק ובחרו בדף העסקי של פייסבוק שאליו תרצה לקשר. לאחר מכן, בתפריט הגדרות שיתוף, הלוגו של פייסבוק צריך להיות כחול כדי לציין שהשיתוף מופעל.

3. ראו פוסטים שאהבתם.

אתם יכולים לראות את כל הפוסטים שאהבתם בתפריט ההגדרות שלכם באינסטגרם. (זכור, הקישו על שלוש השורות בפינה השמאלית העליונה של הפרופיל שלכם ולחצו על הגדרות בתחתית.) משם, לחצו על פוסטים בחשבון שאהבתם.

4. סדרו מחדש את מסנני האינסטגרם.

כדי למקסם את הפרודוקטיביות, אינסטגרם מאפשרת לכם לסדר מחדש את המסננים כדי למקם את אלה שבהם אתם משתמש בתדירות הגבוהה ביותר בהתחלה. כדי לסדר מחדש או להסתיר מסננים, פתח את עורך האינסטגרם. גלול עד הקצה הימני ולחצו על סמל ניהול גלגל השיניים. החזק את שלושת הקווים האפורים כדי לסדר מחדש את המסננים, או בטל את הסימון כדי להסתיר אותם.

5. הסתירו פוסטים שאתם מתויגים בהם.

אם מישהו מתייג אתכם בפוסט, זה יופיע כשתלחצו על סמל האדם בתפריט מתחת לביו שלכם באינסטגרם. גם העוקבים של העמוד יכולים לראות זאת היטב .

אתם יכולים להסתיר פוסט מתויג בשתי דרכים. דרך אחת היא דרך כל תמונה בנפרד. פתח תמונה שברצונך להסתיר ולחצו על שלוש הנקודות בפינה השמאלית העליונה. לחצו על אפשרויות תמונה, ומשם תוכלו לבחור באפשרות Remove Me From Post (הסר את התג והסתיר לגמרי) או Hide from My Profile (עזוב תג אבל הסתר בפרופיל).

אם אינכם רוצים לבדוק ולהסיר כל הזמן פוסטים מתויגים, תוכלו לבחור ידנית רק לכלול את אלה שאתם כן אוהב. כדי לעשות זאת, עבור אל הגדרות פרטיות תגיות וכבו את האפשרות הוסף אוטומטית. בהמשך, תקבל הודעה כאשר מישהו מתייג אתכם בתמונה. כשזה קורה, הקישו על התמונה שבה תויגת ובחרו הציגו בפרופיל.

ממסך זה, תוכלו להסתיר ידנית מספר תמונות וסרטונים גם מהפרופיל שלכם.

6. שמרו תמונות ובנו אוספים.

יש המון תוכן מדהים באינסטגרם. אולי ראית תוכן של מתחרים שאתם רוצים לחקות, או אולי מצאת תוכן שנוצר על ידי משתמשים שאתם רוצים לפרסמו מחדש. איך אתם יכולים לשמור את התוכן הזה כדי לגשת אליו מאוחר יותר? ובכן, אינסטגרם עושה את זה קל – באמצעות תוכן שמור.

בעדכון האינסטגרם שלכם, אתם יכולים לעשות לייק, להגיב ולשלוח הודעות. אתם יכולים גם לשמור אותם, באמצעות סמל הסרט בפינה הימנית. כשתקיש עליו, תראה שמור לאוסף קופץ בתחתית הפוסט. אם התמונה או הסרטון ששמרת נופלים לאוסף, כגון תוכן UGC או השראה, תוכלו ליצר אוסף עבור תוכן זה.

גש לתוכן השמור שלכם דרך הפרופיל שלכם. הקישו על שלושת הקווים האופקיים בפינה השמאלית העליונה ולחצו על שמור ברשימה. תחת הכל, תראה את כל התוכן השמור שלכם בסדר כרונולוגי. תחת אוספים, תמצא את התוכן הזה מאורגן באוספים.

7. למנף תוכן שנוצר על ידי משתמשים.

להתעדכן באינסטגרם שלכם יכולים להיות הרבה עבודה, במיוחד אם אתם מנהל מספר רשתות חברתיות בו-זמנית. כפי שציינתי בתחילת המדריך הזה, כדי שתוכלו למצוא הצלחה באינסטגרם עליכם להיות מוכנים לפרסמו תוכן ולעסוק באופן קבוע. אם זה נשמע מאיים, אל תדאג; מצאתי את הפתרון המושלם לשניהם – תוכן שנוצר על ידי משתמשים.

תוכן שנוצר על ידי משתמשים (UGC) הוא תוכן שמציג את המותג או המוצר שלכם שהלקוחות, המשתמשים והעוקבים שלכם מפרסמים ברשתות שלהם. UGC היא דוגמה פנטסטית לשיווק מפה לאוזן ועוזרת לעורר מודעות והמרות למותג. עדיין יותר טוב? אתם יכולים להשתמש בתוכן הזה עבור הרשתות שלכם.

ישנן מספר דרכים שונות להשתמש ב-UGC. מותגים מסוימים חולקים האשטאג ממותג ומבקשים מהלקוחות שלהם להשתמש בו בעת פרסום על המוצרים שלהם. לאחר מכן, החברה עוקבת אחר ההאשטאג כדי לגלות תוכן חדש ומבקשת מהאדם רשות לשתף את התמונה שלו. מותגים אחרים מנהלים קמפיינים ותחרויות UGC ספציפיים כדי לאסוף הרבה UGC בבת אחת ו"להציף" את לוחות הזמנים של עוקבים בתוכן ספציפי למותג.

קמפיינים של UGC לא חייבים להתרחש גם במדיה החברתית. הדוגמה האהובה עלי ל-UGC של מותג מוצרי חיות המחמד, Chewy. כולנו יודעים כמה חיות מחמד אוהבות קופסאות, וכך גם האנשים ב- Chewy. הם מעודדים לקוחות לפרסמו תמונות של חיות המחמד שלהם בקופסאות Chewy (ברצינות – זה כתוב שם על הקופסה!), וצ'ווי משתפת אותנו ברשתות החברתיות שלה. לא רק שזה מספק לצוות המדיה החברתית Chewy אינסוף תוכן חדש, אלא שהוא מראה ללקוחות פוטנציאליים תמונות אמיתיות של לקוחות אמיתיים וחיות המחמד החמודות שלהם.

8. תכונה השתלטות אורחים.

למנהל המדיה החברתית או לצוות ההנהלה שלכם מגיע הפסקה מדי פעם! שקלו להציג "מנהלים" אורחים או השתלטות עובדים באינסטגרם שלכם. אסטרטגיה זו מאפשרת לכם לערבב את התוכן שלכם ולספק לעוקבים באינסטגרם מבט מאחורי הקלעים על איך זה לעבוד עבור החברה שלכם. (או, אם אתם מציג לקוחות, איך זה לקנות מהחברה שלכם.)

9. הפכו את דף האינסטגרם למרחב אינטראקטיבי.

בעוד שלייקים והערות הם חלק חשוב במעורבות באינסטגרם, יש דרכים אחרות להפוך את פיד האינסטגרם שלכם למרחב לאינטראקציה עם העוקבים שלכם. שקלו את הטיפים הבאים:

 • ערכו שבועי או חודשי "שאל אותי כל דבר" (AMA) עם עובדים או מנהלים שבו עוקבים באינסטגרם
 • יכולים להשאיר שאלות בתגובות.
 • פרסמו ספירה לאחור יומית להפצת מוצר או אירוע (כמו INBOUND).
 • הפעילו תחרות המבקשת מהעוקבים להגיב ו/או לשתף את הפוסטים שלכם בסטורי באינסטגרם שלהם כשיטות כניסה.
 • פרסמו מידע על המוצרים שלכם ובקש משוב וביקורות בתגובות.

כל אלו הן אסטרטגיות להפיכת האינסטגרם שלכם למרחב שיחה אינטראקטיבי יותר.

אינסטגרם אנליטיקס

קידום ממומן באינסטגרם: לאינסטגרם אין עדיין פלטפורמת ניתוח מובנית ומעמיקה כמו פייסבוק…

כאשר אתם עוברים לחשבון עסקי, אתם אכן מקבלים גישה לכמה ניתוחים מוגבלים, כגון צמיחת עוקבים, הופעות, טווח הגעה ומעורבות. גשו אליהם על ידי לחיצה על האפשרות הציגו תובנות מתחת לתמונות והסרטונים שהעליתם.

אתם יכולים גם לעקוב אחר הופעות באינסטגרם, הוצאות ומעורבות בקמפיינים של מודעות דרך מנהל המודעות של פייסבוק. למרות שהם מועילים, מדדים אלה מוגבלים לפוסטים ולקמפיינים בודדים. ולא מקצועיים עבור קידום ממון באינסטגרם.

אתם יכולים לגשת למדדי קידום מעמיקים יותר באמצעות אפליקציות של צד שלישי. Iconosquare ו- Social מאפשרים לכם לעקוב אחר מדדים נוספים כמו עוקבים ומעורבות לאורך זמן, זמן פרסום אופטימלי על סמך פוסטים קודמים וביצועים בהשוואה למתחרים נבחרוים. למרות ששתי הפלטפורמות דורשות מכם לשלם כדי להשתמש בהן, אתם יכולים להתחיל בגרסת ניסיון בחינם כדי לראות אם הצעות הניתוח שלהן מתאימות לכם.

המדדים האישיים שאתם עוקבים אחריהם באינסטגרם ישתנו ויותאמו ליעדי קידום החשבון, אך עליכם תמיד לפקוח עין על מעורבות (לייקים ותגובות) ומספר העוקבים שלכם לאורך זמן. אם אתם מפרסמים תוכן בעל ערך, החשבון יקבל עוקבים ומעורבות בהתמדה.

בין אם יש לכם תקציב לכלי ניתוח מעמיקים יותר ובין אם אין לכם, עקוב אחר המדדים הבסיסיים האלה כדי לוודא שהחשבון שלכם גדל ומתפקד היטב.

תחילת העבודה עם קידום ממומן או קידום אורגני באינסטגרם

בואו נדון בקידום באינסטגרם. קידום ממומן באינסטגרם מציע הזדמנות ייחודית למותגים לעסוק בקהל שלהם. מכיוון שמודעות אינסטגרם מופיעות בעדכונים כמו כל פוסט אחר, הן אינן ברורות או מפריעות כמו מודעות טיפוסיות. הם מספקים דרך טבעית לעודד משתמשים ללמוד יותר על העסק או המוצר שאתם מציעים.

כיצד ליצור מודעת אינסטגרם היא

אם אי פעם הגדרתם מודעת פייסבוק, אתם יודעים את התרגיל – הגדרות מודעות אינסטגרם מתבצעת דרך פלטפורמת המודעות של פייסבוק.

כדי ליצור את המודעה שלכם, בחרו בפוסט הנוכחי באינסטגרם שברצונך לשפר או צרו פוסט חדש ב-Facebook Ad Manager. אם לא הצגתם מודעות דרך פייסבוק לפני כן, תצטרכו תחילה להגדיר חשבון. תצטרכו גם לתבוע את חשבון האינסטגרם העסקי של העסק כדי לקשר אותו לדף הפייסבוק שלכם.

כדי לתבוע את חשבון האינסטגרם שלכם, עבורו אל מנהל העסקים שלכם ובצד שמאל של הדף, העבירו את העכבר מעל התפריט כדי ללחוץ על חשבונות אינסטגרם. לאחר מכן לחצו על תבע חשבון אינסטגרם. הוסיפו את פרטי החשבון ולחצו על הבא.

בחרו יעד ותנו שם לקמפיין קידום האינסטגרם שלכם. בעוד שפייסבוק מציעה אפשרויות פרסום רבות ושונות, רק מעטות כוללות קידום באינסטגרם כאופציה. כדי להבטיח שאתם בדרך הנכונה, בחרו מבין כל אחת מהאפשרויות הבאות:

 • מודעות למותג
 • הגעה
 • לתנועה
 • אפליקציה התקנות
 • מעורבות
 • וידאו צפיות
 • המרות

לאחר שבחרתם את היעדי הקידום, תתבקשו לתת שם לקבוצת המודעות בקמפיין.

אם תבחרו באפשרות תנועה, תתבקשו לבחור יעד לתנועה שלכם. פייסבוק מאפשרת לבחור בין אתר אינטרנט לאפליקציה.

לאחר מכן, מקדו את המודעה שלכם לגורמים דמוגרפיים ופסיכולים, כגון גיל, מגדר, מיקום, שפה, עבודה, מצב כלכלי, התנהגויות וקשרים. אתם יכולים גם לטעון קהלים מותאמים אישית שבהם השתמשת בעבר.

בחרו 'ערוך מיקומים' תחת אפשרויות המיקומים ובחרו אינסטגרם תחת הפלטפורמות הזמינות. אל תשכחו את השלב הזה! אחרת, המודעה שלכם תופיע רק בפייסבוק. אם אתם רוצים להציג את המודעה שלכם רק באינסטגרם, ודא שלא נבחרו מיקומים אחרים.

לאחר שתבחרו באינסטגרם כמיקום שלכם, תתבקשו להגדיר את התקציב הפרסום ואת התזמון של המודעה שלכם. הגדירו תקציב הוצאה יומי או תקציב לכל החיים עבור המודעה וציינו תאריכי התחלה וסיום של מסע הפרסום.

אם לא תגדירו תאריכים או תקציב לכל החיים, המודעה שלכם תוצג ללא הגבלת זמן בתקציב היומי שאתם מקצים. תוכלו למצוא אפשרויות נוספות לתקציב ותזמון בתפריט האפשרויות המתקדמות, המאפשר לכם לתזמן את הצגת המודעה שלכם בשעות מסוימות של היום או להגדיר את המודעה שלכם כך שתניב תוצאות במהירות האפשרית באמצעות סוג ההצגה "מואצת". אפשרות זו שימושית עבור מודעות המתמקדות באירועים בזמן.

לאחר מכן, הגדירו את תוכן המודעה שלכם. אתם יכולים להגביר פוסט קיים או להעלות תוכן חדש שיוצג כמודעה שלכם. אינסטגרם מאפשרת לכם ליצור מודעות תמונה בודדת או מודעות וידאו, מודעות קרוסלה ומודעות סיפור.

כדי למקסם את הצגת המודעות, פייסבוק ממליצה להשתמש בתמונות בגודל 1,200 x 628 עבור מודעות עדכון חדשות ו-1,080 x 1920 עבור מודעות סיפור. פייסבוק גם ממליצה להגביל את הטקסט שלכם בתמונה או בתמונה הממוזערת של הסרטון.

לאחר העלאת הקריאייטיב של המודעה שלכם, בצעו את ההזמנה שלכם והתחילו להפעיל את מסע הפרסום הראשון שלכם באינסטגרם!

כמה כסף כדאי להוציא על מודעות אינסטגרם?

כמה סכום הכסף שאתם משקיעים בקמפיינים לקידום באינסטגרם צריך להיות קשור ליעדי הקמפיין.

אם אתם מנסים לאסוף יותר לידים, חישבו על המחיר לליד בהשוואה לערוצי שיווק אחרים ולערך חיי הלקוח שלכם (CLV). (לדוגמה, אם ה-CLV שלכם הוא ₪3000, אז אולי שווה להוציא ₪500 על מסע פרסום. אלו הם רק מספרים שרירותיים, אבל אתם מבינים את העיקר).

זה שונה עבור כל עסק ותעשייה. זה חל גם על יעדים אחרים כמו הגדלות קליקים ומכירות באתר.

לא משנה מהו היעד שלכם, חשוב לנטר לבצע אופטימיזציה של מודעות האינסטגרם שלכם כדי להפיק את המרב מהתקציב שלכם.

פרסום ממומן באינסטגרם עוזר לעסק לצמוח טוב יותר

עם מיליארד משתמשים פעילים חודשיים, אי אפשר להכחיש את הכוח והטווח של אינסטגרם. מה שהיה פעם אפליקציה פשוטה לשיתוף תמונות הפך לחוויה חברתית סוחפת המאפשרת למשתמשים לחקור את הזהות החזותית של החברה.

משתמשי אינסטגרם מעריכים תוכן באיכות גבוהה. צרו ויזואליה המספקת לקהל שלכם מידע מעניין או הציגו את המותג שלכם בדרך חדשה וייחודית. בצעו אופטימיזציה של התוכן שלכם על ידי כתיבת כיתובים משעשעים שמושכים.

יצירה ותחזוקה של פלטפורמה שתופסת את הזהות החזותית של המותג שלכם עשויה להיראות מאיימת, אבל אינסטגרם עושה את זה כיף וקל. עקוב אחר המדריך שלנו וקבל השראה להפיק את המרב מאסטרטגיית השיווק שלכם באינסטגרם.

קידום סרטונים ביוטיוב | סוכנות שיווק דיגטלי.

דרגו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *