רובוט טקסט- מה זה ROBOT.TXT

מהו קובץ רובוט.טקסט.?

המפתח לחלק מהאופטימיזציה שלכם באתר הוא ה- robots.txt.file. אז מהו קובץ רובוט.טקסט.?

קובץ רובוט.טקסט. הוא קובץ אשר לעתים קרובות מתעלמים ממנו, המלצה שלי היא כי הדבר חיוני בהתחייס לתקשורת בין אתר למנועי חיפוש. קובץ זה לבדו יכול להיות יותר מכמה בתים ולכן כדאי לכלול אותו באסטרטגיית האופטימיזציה שלכם.

לרוב ניתן למצוא את קובץ robots.txt.file בספריית הROOT של האתר ומטרתו לווסת את הרובוטים הסורקים את האתרכם. כאן אתם בעצם מעניקים או שוללים הרשאה לכל הרובוטים  או לרובוטים מסוימים של מנועי חיפוש לגשת לדפים מסוימים, או לאתר שלכם בכללותו. 

פותח בשנת 1994, הוא מכונה תקן / פרוטוקול לאי הכללת רובוטים.

מידע נוסף כאן: http://www.robotstxt.org/

החוקים של קובץ רובוט.טקסט. – Robots.txt. RULES

לרובוט טקסט יש השפעה גדולה מאוד על תהליך הקידום האורגני באתר שלכם, הכללים של תקן אי הכללת הרובוטים רופפים ואין גוף רשמי השולט בכך. ישנם אלמנטים נפוצים המפורטים להלן:

 • User-agent: הכוונה היא לבוטים הספציפיים שהכללים חלים על
 • Disallow בהתייחס לאזורי האתר שהבוט שצוין על ידי user-agent אינו אמור לסרוק.
 • אפשר: משמש במקום או בתוך בנוסף לאמור לעיל, עם משמעות הפוכה. קובץ

ה- robots.txt. לעיתים קרובות מזכיר את המיקום של מפת האתר ולמרות שרוב הרובוטים החיפוש הקיימים – כולל אלה השייכים למנועי החיפוש העיקריים – מתרגמים ומבינים את האלמנטים הנ"ל, לא כולם נצמדים ל חוקים! כמו גם בכל דבר, מקרים מסוימים שאינם נופלים מכך:

אמנם " גוגל לא תסרוק או תוסיף אינדקס לתוכן הדפים שנחסמו על ידי robots.txt, אך אנו עשויים עדיין להוסיף את כתובות האתרים לאינדקס אם אנו מוצאים אותן בדפים אחרים באינטרנט. כתוצאה מכך, כתובת האתר של הדף וייתכן שמידע אחר זמין לציבור, כגון טקסט עוגן בקישורים לאתר, או הכותרת מפרוייקט Directory Directory (www.dmoz.org), יכולים להופיע בתוצאות החיפוש של גוגל. ”

זה מצביע על כך שגוגל עדיין יכולה להוסיף לאינדקס דפים אחרים, גם אם הם חסומים ב- robots.txt.file. להלן הקישור לתמיכה של Google ומדריך, וכן הוראות כיצד לחלק.

https://support.google.com/webmasters/answer/6062608?hl=iw&visit_id=637350840876502223-3007179655&rd=1

מבנה הקובץ

הבה נבחן מבנה קבצים אופייני להתחלה:

User-agent: *

Disallow:

Sitemap: https: / /www.yoursite.com/sitemap.xml

הדוגמה המוצגת פירושה כי:

 • כל בוט יכול לגשת לכל דבר באתר וה-
 • sitemap נמצא בכתובת https://www.yoursite.com/sitemap.xml.
 • התו הכללי (*) פירושו שהכלל חל על כלרובוטים

כללי הגישה של

כדי להגדיר כללי גישה לרובוט ספציפי, למשל Googlebot, יש להגדיר את סוכן המשתמשים בהתאם:

 • User-agent: Googlebot
 • Disallow: / images /

לעיל לדוגמא, Googlebot מסורבת גישה לתיקיה / תמונות / לאתר. בנוסף, ניתן להגדיר כלל ספציפי שיאסור במפורש גישה לכל הקבצים שבתיקיה:

 • Disallow: / images / *

התו הכללי במקרה זה מתייחס לכל הקבצים שבתיקיה. אבל robots.txt יכול להיות גמיש עוד יותר ולהגדיר כללי גישה לדף ספציפי:

 • Disallow: /blog/readme.txt

– או סוג קובץ מסוים:

 • Disallow: / content / *. Pdf

אם אתר משתמש בפרמטרים בכתובות אתרים וכתוצאה מכך בדפים עם תוכן כפול ניתן לבטל את הסכמתם להוסיף אותם לאינדקס באמצעות כלל מתאים, משהו כמו: לא

 • לאפשר: / *? *

האמור לעיל לא לסרוק כתובות אתרים עם '?' בהם וזו לעתים קרובות הדרך בה אתה רואה פרמטרים הכלולים בכתובות אתרים.

עם קבוצה כה נרחבת של פקודות קל לראות שזה יכול להיות מסובך גם לבעלי אתרים וגם למנהלי אתרים כאחד וכיצד נעשות טעויות, שעלולות להיות יקרות.

טעויות נפוצות של robots.txt:

יש כמה טעויות שקל לזהות והן מפורטות להלן

אין קובץ robots.txt בכלל

ללא קובץ robots.txt עבור האתר שלך פירושו שהוא פתוח לחלוטין עבור כל עכביש לזחול. אם יש לך אתר סטטי פשוט עם עמודים מינימליים ושום דבר שאתה רוצה להסתיר, יתכן שזו לא בעיה, אך סביר להניח שאתה מפעיל CMS.

אין CMS מושלם, ורוב הסיכויים שיש מקרים הניתנים לאינדקס של תוכן כפול בגלל שאותם מאמרים נגישים באמצעות כתובות אתרים שונות, כמו גם דברים backend שאינם מיועדים למבקרים באתר.

רובוטים ריקים.

זה יכול להיות גם בעייתי וכמו כן לכלול את הנושאים שלעיל, בהתאם ל- CMS המשמש באתר, בשני המקרים יש גם סיכון לכך שכתובות אתרים כמו הדוגמה הבאה יוסיפו לאינדקס:

 • https: //www.somedomain. com / srgoogle /? utm_source = google & utm_content =% 20bad% 20 מפתח כלשהו & utm_term = & utm_campaign …

זה יכול לחשוף את האתר שלך לאינדקס בהקשר של שכונה גרועה. (שם הדומיין האמיתי הוחלף כמובן, אך הדומיין שבו סוג זה של כתובות אתרים הניתנות לאינדקס היה בעל קובץ robots.txt ריק)

ברירת מחדל של robots.txt המאפשרת גישה לכל מה

שקובץ Robots.txt מראה כמו בדוגמה הבאה:

 • משתמש- סוכן: *
 • אפשר: /
 • או ככה:
 • סוכן משתמש: *

אסור

כמו בשני המקרים הקודמים, אתה עוזב את האתר שלך לגמרי לא מוגן ואין טעם שיהיה לך קובץ robots.txt כזה בכלל, אלא אם כן, שוב , אתה מפעיל דף מינימלי סטטי ולא רוצה להסתיר שום דבר בשרת.

השיטה הטובה ביותר היא לא להטעות את מנועי החיפוש, אם קובץ ה- sitemap.xml שלך מכיל כתובות אתרים שנחסמו במפורש על ידי robots.txt שלך, זו סתירה. זה יכול לקרות לעתים קרובות אם הקבצים שלך robots.txt ו / או sitemap.xml נוצרים על ידי כלים אוטומטיים שונים ולא נבדקים ידנית לאחר מכן.

קל לראות זאת באמצעות כלי מנהלי האתרים של גוגל. לשם כך תצטרך להוסיף את האתר שלך לכלי מנהלי האתרים של גוגל, לאמת אותו ולהגיש לו מפת Sitemap של XML. מכאן תוכל לראות דוח על סריקת כתובות האתרים שנשלחו באמצעות מפת האתר בקטע אופטימיזציה> Sitemaps בכלי מנהלי האתרים של גוגל.

חסימת גישה לאזורים רגישים באמצעות robots.txt

אם ישנם אזורים באתר שלך שדורשים חסימה, הגן עליהם באמצעות סיסמה. אל תעשה זאת עם robots.txt.

כזכור ש- robots.txt הוא המלצה, ולא סט חוקים חובה שמשמעותו שמי שלא עוקב אחר הפרוטוקול עדיין יכול לגשת לאזור כמו גם בוטים נוכלים. כלל האצבע הטוב ביותר הוא שאם הוא צריך להיות פרטי ב 100%, עדיף לא לשים אותו ברשת! זה היה ידוע כי קהילת ה- SEO גילתה פרויקטים שטרם פורסמו לציבור מ- Google על ידי התבוננות ב- robots.txt.

בעוד שיש לקחת בחשבון הרבה עם robots.txt וזה חלק מרכזי באופטימיזציה שלך, אנו מקווים כי זה שימושי כאשר בוחנים את הדרך הטובה ביותר לפעולה. עדיין יש קצת כיף לעשות עם robots.txt אולם, ולמבט קליל יותר על זה, הקישור למטה מספק קריאה נהדרת!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *